خرید ترمومتر

برای خرید ترمومتر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

امروزه انواع بسیار متفاوتی از ترمومتر در بازار موجود هستند. قبل از آنکه اقدام به خرید ترمومتر یکی از آنها کنید لازم است از رنج محصولاتی که در بازار در دسترس شما قرار دارند آگاهی حاصل کنید. همچنین بهتر است مناسب بودن هر نوع ترمومتر برای کاربردهای مختلف را نیز مدنظر قرار دهید.

انواع مختلف ترموتر (دماسنج) و کاربردهای آنها

به منظور رعایت کردن قواعد ذخیره سازی ایمن مواد غذایی در یک مرکز تهیه غذا، به یک ترمومتر کاملا متفاوت برای تهیه مواد اولیه نیاز است؛ درست همانطور که یک ترمومتر معمولی مورد استفاده در ادارات و محل کار برای انجام اندازه گیری های بحرانی در صنعت مناسب نیست. در کوپل دات آی آر ،  معتقدیم انتخاب یک ترمومتر مناسب برای یک کاربرد خاص بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در این قسمت به ترمومترهای مختلفی که ارائه می دهیم و نیز به کابردهای ایده آل هر یک از آنها می پردازیم.

خرید ترمومتر
خرید ترمومتر

ترمومترهای کاوشگر (پروب)

ترمومترهای کاوشگر یکی از متداولترین انواع ترمومترها هستند. با استفاده از آنها خواندن دمای غذاها، مایعات و نمونه¬های نیمه جامد به سرعت انجام می¬شود. این ترمومترها مجهز به یک نوکِ تیز هستند که آنها را برای نفوذ و غوطه وری ایده آل می سازد. این ترمومترها برای تجارت مواد غذایی و به منظور انجام تست های بهداشتی، بازارهای خرده فروشی و آزمایشگاه ها ایده آل هستند. معمولا دو نوع از این ترمومترها موجود هستند. پروب های ثابت که که دارای یک ساختار قلم شکل بوده و اغلب ارزانتر و دارای کاربرد ساده تری هستند. پروب های سیمی که اغلب پیچیده تر بوده و دارای کابلی به طول حداقل یک متر و برخی امکانات اضافی هستند. آلارم ها، طرح های تاشو و انبوهی از شکل های مختلف از این ترمومترها موجود و در دسترس هستند. اگر از این ترمومترها در محیط های حرفه ای استفاده می شود، کالیبراسیون قابل ردیابی چیزی است که ما بسیار توصیه می کنیم.

مزایا خرید ترمومتر پراب

• کاربرد آنها به همراه صفحه نمایشگرهای ساده بسیار ساده است
• دارای قابلیت حمل بسیار زیاد
• پروب¬ها به لحاظ اندازه، ماده سازنده و قابلیت مانوردهی با هم متفاوت هستند
• پروب¬های سیمی بدون تغییر و تنظیم میزان دقت، قابلیت کاربردی را به حداکثر می¬رسانند
• دارای محدوده اندازه¬گیری و دقت متغیر و متنوعی هستند

ترمومترهای مادون قرمز

ترمومترهای مادون قرمز یکی از انواع پرکاربرد از ترمومترهایی هستند که برای اندازه¬گیری¬های غیرتماسی مورد استفاده قرار می¬گیرند. مشخصه غیرتماسی بودن این ترمومترها آنها را به بهترین ابزار برای اندازه¬گیری دمای سطوح بسیار داغ یا بسیار سرد تبدیل می¬کند. این ترمومترها شامل یک سیستم هدف¬یابی برای تعیین نقطه تابش لیزر هستند که دمای مرکز ناحیه اندازه¬گیری را نشان می¬دهد. در بین سایر ترمومترها، کاربرد این ترمومتر دارای بیشترین پیچیدگی است، و این به دلیل پیچیدگی¬هایی همانند اندازه نقطه و قابلیت تابش در این ترمومترهاست. برای دست یافتن به اطلاعات بیشتر در مورد این ترمومترها توصیه می¬کنیم صفحه ما در رابطه با ترمومترهای مادون قرمز را ملاحظه بفرمائید. این ترمومترها در مواردی همانند تجارت خودرو و سیستم¬های تهویه مطبوع به کاربردهایی دست یافته¬اند. فرایندهای تولیدی که غالبا به ایجاد دماهای بالایی منتهی می¬شوند نیز استفاده از این ترمومترها را مفید گزارش کرده¬اند. کالیبراسیون قابل ردیابی و نیز تعیین دقیق اندازه نقطه تابش لیزر و ضریب تابش در این دستگاه¬ها توصیه می¬شوند.

مزایا خرید ترمومتر مادون قرمز

• غیرتماسی بودن این ترمومترها امکان اندازه¬گیری دماهای بسیار بالا را امکان¬پذیر می¬سازد.
• به محض فشردن یک دکمه اندازه¬گیری انجام می¬شود.
• سیستم¬های هدف¬یابی نقطه تابش لیزر امکان قرار گرفتن دقیق سنسور در محل اندازه¬گیری را فراهم می¬سازند.
• محدوده اندازه¬گیری و دقت در این نوع ترمومتر متغیر است.

ترموکوپل های نوع K (ترمومترهای نوع K)

ترموکوپل¬های نوع K از جمله ترمومترهای بسیار تخصصی و مناسبی هستند. این نوع ترمومترها دماهای بسیار بالا را اندازه گرفته و در آزمایشگاه¬ها و صنعت بسیار متداول هستند. این نوع دستگاه برای کاربردهایی طراحی شده است که نیازمند دقت بسیار بالایی هستند. مهمترین ویژگی قابل ذکر آنها این است که طیف وسیعی از اتصالات الکتریکی (پلاگین) قابل تعویض را در پروب¬ها امکان¬پذیر می¬سازد. در حقیقت «نوع K» به ترکیب فلزی پروب اشاره دارد. اما ما همچنان به این ترمومتر تحت نام نوع-K اشاره می¬کنیم زیرا این نوع متداولترین نوع پروب است. هر پروبی با یک هدف خاصی طراحی شده است. ما این نوع پروب¬ها را به گروه¬های پروب¬های هوا، مایع، نفوذی و سطحی تقسیم¬بندی می¬کنیم. اگر در یک محیط نیاز به ترمومترهایی با کاربردهای متفاوت باشد، پروب¬های نوع-K بهترین گزینه به شمار می¬آیند. مدل¬هایی که دارای چندین سنسور هستند امکان انجام خواندن¬های مقایسه¬ای را فراهم می¬سازند. توصیه می¬شود قبل از خرید پروب¬های ترموکوپل، از صفحه آن دیدن فرمائید. به دلیل زیاد بودن دقت این نوع پروب¬ها، کالیبراسیون آنها را همواره توصیه می¬کنیم.

خرید ترمومتر
خرید ترمومتر

مزایا خرید ترمومتر نوع k

• دارا بودن رنج اندازه¬گیری دمایی وسیع
• دقت بالا
• سریع بودن زمان پاسخ اندازه¬گیری
• پروب¬های قابل تعویض برای هر نوع کاربردی مناسب هستند
• مدل سنسور دوتایی امکان انجام اندازه¬گیری¬های قابل مقایسه را فراهم می¬سازد
• پروب¬ها به لحاظ اندازه، جنس و قابلیت مانور متفاوت هستند
• محدوده و دقت اندازه¬گیری آنها متغیر است.

دیتالاگر یا ثبت کننده دما

ثبت¬کننده¬های دما امکان اندازه¬گیری پیوسته دما را فراهم می¬سازند. هنگامی که این ترمومتر فعال¬سازی شود، دما در بازه¬های از پیش تعیین شده¬ای ثبت می¬شود و در حافظه ذخیره می¬شود. معمولا داده¬ها دانلود شده و می¬توان آنها را در یک گراف مشاهده نمود اما در برخی دستگاه¬ها داده¬ها به صورت بی¬¬درنگ در همان زمان اندازه¬گیری نمایش داده می¬شوند. بیشتر این نوع ترمومترها دارای قابلیت کاربرد به همراه PC، لپ تاپ یا تبلت هستند. طراحی آنها به نحوی است که می¬توانند برای ردیابی سطوح حرارتی در نواحی بحرانی که لازم است دمای ثابتی داشته باشند، مورد استفاده قرار گیرند. متداولترین مکان¬ها برای استفاده از این ترمومتر شامل انبارها، سرویس¬های باربری و آزمایشگاه¬ها هستند. چنانچه بخواهید گزارشات منظمی به مدیریت، ماموران بازبینی یا همکاران خود بدهید، ثبت¬کننده¬های دما بسیار ایده-آل هستند. انواعی از ترمومترها که دارای نقش¬های کلیدی اینچنین هستند همواره باید کالیبره شوند.

مزایا خرید ترمومتر ثبت کننده دما

• اندازه¬گیری¬های انجام شده می¬توانند به گزارشات یا ایمیل¬ها ضمیمه شوند.
• دارای آلارم¬های هشداردهنده¬ای هستند که می¬توانند توسط کاربر تنظیم شوند.
• کاربر می¬تواند سرعت (ترخ) ثبت داده، زمان شروع و شیوه ثبت آن را انتخاب کند.
• نرم¬افزار تحلیلی همراه این دستگاه امکان نمایش گرافیکی اطلاعات را فراهم می¬سازد.

خرید ترمومتر
خرید ترمومتر

• از محدوده اندازه¬گیری و دقت متغیری برخوردارند.

لیبل ها (برچسب های) دمایی

لیبل¬های (برچسب¬ها) نشان¬دهنده دما، دقیقا یک نوع ترمومتر به شمار نمی¬روند اما مفید هستند. این برچسب¬ها فویل¬های خودچسبنده مقاوم در برابر حرارت هستند. این لیبل¬ها برای استفاده در فرایندهایی که نیازمند رسیدن به مقدار دمای خاصی هستند، همانند فرایند استریل کردن، ایده¬آل هستند. این لیبل¬ها برای نشان دادن دقیق اینکه چه هنگام دما از دمای مدنظر فراتر می¬رود، مطلوب هستند. ما مقادیر زیادی از این لیبل¬ها را به کارخانه¬های آبجوسازی برای نظارت بر مخازن در طی مراحل جوشاندن و تخمیر، می¬فروشیم. این روش یک روش نسبتا ارزان و عین حال موثر برای دست یافتن به سوابق دائمی از دقت فرایند است. هر قطعه فویل بر روی یک لیبل نسبت به یک دمای متفاوت حساس است و هنگامی که در معرض آن دما قرار می¬گیرد به رنگ سیاه در می¬آید. متداولترین نوع لیبل¬ها از نوع غیرقابل برگشت هستند یعنی هنگامی که فعال شوند تنها یک بار می¬توانند مورد استفاده قرار گیرند.

مزایا ترمومتر برچسب دمایی

• در هر قطعه، دما هم به °F و هم °C نشان داده شده¬اند.
• همه لیبل¬ها مقاوم به روغن و آب هستند.
• تغییر رنگ حتی پس از خنک شدن جسمی که تحت اندازه¬گیری دما قرار گرفته بود، غیرقابل برگشت است.
• پس از استفاده، لیبل¬ها را می¬توان از جسم جدا کرده و به گزارش¬ها چسباند.
• این نوع لیبل¬ها برای تهیه گزارشات ردیابی فرایند مناسب هستند.

خرید ترمومتر
خرید ترمومتر

ترمومترهای دارای دو سنسور (داخلی و خارجی)

ترمومترهای داخل و خارج به دلیل نحوه ثبت و نمایش اطلاعات، منحصر به فرد هستند. برخلاف بسیاری دستگاه¬های دیگر، این ترمومترها دارای دو پروب هستند. این پروب¬ها در شکل¬های مختلفی در دسترس هستند. متداولترین ساختار از این پروب¬ها شامل یک پروب داخلی در داخل خود واحد و یک پروب خارجی است که گاهی از طریق یک سیم به هم متصل می¬شوند. پروب خارجی می¬تواند با فاصله زیادی از واحد قرار داده شود. برخی پروب¬های خارجی حتی در یک فاصله طولانی می¬توانند به صورت بی¬سیم قرار گیرند. در صفحه نمایش این پروب¬ها هر دو عدد خوانده شده به طور همزمان نشان داده می¬شوند و در نتیجه امکان مقایسه مستقیم مقادیر خوانده شده فراهم می¬شود. یک کاربرد متداول از این نوع ترمومتر استفاده از آن به عنوان ترمومتر در فریزر است. این ترمومترها همچنین در انبارهای دخیره¬سازی و کلاس¬های درس نیز متداول هستند. این ترمومترها ارزان قیمت هستند اما جایگزین بادوامی برای دماسنج¬های آنالوگ به شمار می¬آیند. ما ردیابی دقت را برای هر نوع دستگاهی که در محیط¬های حرفه¬ای مورد استفاده قرار می¬گیرد توصیه می¬کنیم.

مزایا خرید ترمومترهای دارای دو سنسور (داخلی و خارجی)

• مقایسه موقعیت¬های متفاوت را در یک زمان امکان¬پذیر می¬سازد
• به تعیین دلائل بیرونی تغییر دمای داخلی کمک می¬کند
• دمای خوانده شده توسط هر سنسور در واحد اصلی نمایش داده می¬شود
• واحد اصلی معمولا بر روی دیوار یا میز نصب می¬شود
• محدوده و دقت اندازه¬گیری متغیر است

خرید ترمومتر
خرید ترمومتر

ترمومترهای آنالوگ

ترمومترهای آنالوگ اغلب ارزانترین و متداولترین نوع ترمومترها هستند. آنها برای استفاده در خانه یا محیط¬های غیرتخصصی که نیازی به ردیابی دقیق دما ندارند، ایده¬آل هستند. بیشتر مردم دماسنج آنالوگ را به دستگاه¬هایی که با مایع پر شده¬اند، متصل می¬کنند. اما اصطلاح دماسنج¬های آنالوگ شامل محدوده¬ای از دستگاه¬های دو فلزی است که با استفاده از قطعات مکانیکی عمل می¬کنند. نمایش تصویری دما اغلب به صورت یک صفحه مدرج عقربه¬دار، یا به شکل یک خط کش مدرج یا یک مقیاس انجام می¬شود.

مزایا خرید ترمومترهای آنالوگ

• نمایش ساده که به راحتی قابل گزارش است
• معمولا دما هم برحسب °F و هم °C نمایش داده می¬شود
• بیشتر دستگاه¬ها بر روی دیوار نصب می¬شوند
• می¬توانند در مایعات غوطه¬ور شوند
• نیاز به نگهداری و حفاظت کمی دارند.
• محدوده و دقت اندازه¬گیری متغیری دارند.

خرید ترمومتر
خرید ترمومتر

دوربین های تصویربرداری حرارتی

درحالیکه این نوع دوربین¬ها را نمی¬توان به طور قطع نوعی ترمومتر به شمار آورد، اما دوربین¬های تصویربرداری حرارتی را می¬توان مورد شایسته ذکری در اندازه¬گیری دما ذکر نمود. دوربین¬های تصویربرداری حرارتی امکان تعیین سریع دمای سطوح داغ و سرد را از طریق تصویربرداری حرارتی فراهم می¬سازد. این نوع ترمومترها برای تشخیص مشکلات پنهان بسیار ایده¬آل هستند. دوربین¬های تصویربرداری حرارتی دارای انواعی از کاربردها هستند همانند جستجو در ساختمان¬ها برای یافتن منبع رطوبت و نشتی¬ها. این ترمومترها همچنین برای تعیین هدررفت انرژی و عایق¬سازی ضعیف و عیوب الکتریکی نیز می¬توانند به کار روند.

مزایا خرید دوربین های تصویربرداری حرارتی

• برخی دوربین¬ها دانلود تصویربرداری را در کامپیوترهای PC یا لپ¬تاپ امکان¬پذیر می¬سازند.
• اطلاعات ثبت شده می¬توانند به ایمیل¬ها یا گزارشات ضمیمه شوند و برای تشخیص عیب یا قابلیت ردیابی در محیط¬های کنترل شده بسیار مطلوب هستند.
• دارای دقت نمایش تصویر متغیری هستند
• برخی مدل¬ها شامل تصحیح میزان تابش و دماهای منعکس شده هستند
• محدوده اندازه¬گیری و دقت متغیری دارند.

انواع کالیبراسیون پس از استفاده از ترمومتر

در کنار انتخاب یک مدل ترمومتر مناسب، دانستن زمان تعیین دقت اندازه¬گیری این ترمومترها نیز بسیار مهم است. دقت قابل ردیابی می-تواند تفاوتی باشد که بین استاندارد بالا در خواندن دما و اتلاف زمان شما برای خواندن آن دما وجود دارد. مسلما شما نمی¬خواهید در یک بازرسی ایمنی و بهداشتی یا انجام یک فرایند صنعتی شکست بخورید. در مورد نحوه کالیبراسیون دستگاه¬های خود آموزش¬های لازم را از طریق منابع موجود کسب کنید و در مورد صحیح بودن نحوه انجام آن اطمینان حاصل کنید.

هنگام انتخاب یک ترمومتر، آگاهی از نحوه عملکرد آن بسیار مهم است. ویژگی¬هایی همانند محدوده اندازه¬گیری دما و دقت بر نحوه عملکرد آن تاثیرگزار هستند. برای دست یافتن به اندازه¬گیری¬های تکرارپذیر، اعمال دقت لازم در اندازه¬گیری توصیه می¬شود. بسیاری از شرایط محیطی ممکن است در کاربرد دستگاه¬ها دخیل باشند و لازم است مورد توجه قرار گیرند. اندازه¬گیری¬های غیردقیق بر اعتبار اندازه¬گیری¬ها و نیز سازماندهی¬های آتی تاثیرگزار هستند. منتظر نکات آموزشی بیشتر در رابطه با موارد فوق در وبلاگ ما باشید.

خرید ترمومتر

برای خرید ترمومتر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.