فروش سنسور PT100

برای گرفتن قيمت pt100 با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

فروش سنسور PT100 به این دلیل بالا است که رایج ترین و پرمصرف ترین محصول از خانواده محصولات سنسورهای مقاومتی پلاتینیومی است. این محصول به قدری پر مصرف است که گاهی کل محصولات سنسورهای مقاومتی و حتی آنها که غیر پلاتینیومی میباشند را هم پی تی صد می نامند که خب البته این نام گذاری کاملا اشتباه است. نکته دیگر این که پی تی صد ها در واقع از خانواده RTD  می باشند اما گاهی به آنها ترموکوپل PT100 گفته می شود که آن هم اشتباه رایج دیگری است و باید گفت به کل ، ساختار این دو با یکدیگر تفاوت دارند.

فروش سنسور PT100
فروش سنسور PT100

PT100 و ترموکوپل کارایی نسبتا یکسان و شبیه به همی دارند و تفاوت در طرز کار این دو محصول می باشد. حرف PT  نشان دهنده استفاده از پلاتینیوم در ساختار PT100 می باشد و عدد صد نشان دهنده آن است که در صفر درجه ، این محصول صد اهم مقاومت دارد. پس بدین ترتیب PT100 در صفر درجه صد اهم مقاومت دارد و PT500 در صفر درجه پانصد اهم.

فروش سنسور PT100
فروش سنسور PT100

طراحی سنسورهای PT100 و PT1000

معمولا یک PT100 در داخل اتصالات سری و غلاف قرار میگیرد و در جهت اندازه گیری حرارت تولیدی وسایل مختلف کاربرد دارد. یک PT100 می تواند از سه نوع مدل باشد که هر کدام دارای سه نوع اندازه می باشند. نام هر مدل برابر با نام جنس سازنده آن است: فیلمانی ، شیشه ای ، سرامیکی.

بسته به این که شوک پذیری محصول چگونه باید باشد یا درچه دمایی می خواهد کاربرد داشته باشد ، این سه نوع مدل می تواند کارایی خودشان را حفظ کنند.

اصولا مغزی سنسور ، در درون قلافی فلزی نصب شده و با توجه به سفارش مصرف کننده ( که با توجه به نیازش نسبت به دما و شرایط محیطی انتخاب شده ) سایز آن هم قابل انتخاب است و در نهایت به سیم دلخواه اتصال داده می شود.

قطر هر سیم بین دو تا سی ملی متر می باشد . میتواند از طول های متفاوتی را داشته باشد. از دیگر نکات مهم میتوان به این اشاره کرد که دماهای مرسوم این سنسورها ، چهارصد ، ششصد و هشتصد درجه بوده و دارای دقت دمایی مناسبی هستند. قابلیت تشخیص تغییر دما در حد نیم درجه و حتی یک دهم درجه را هم دارد.

فروش سنسور PT100
فروش سنسور PT100

کاربرد سنسورهای PT100 و PT1000

برای انتخاب نوع محصول خانواده آر تی دی ، اول باید توجه داشت که چه نوع کاربردی مورد احتیاج است. همانطور که گفته شد در صنایع تولیدی ، پی تی صد ها از پرمصرف ترین محصولات این خانواده ها هستند. هرچند شرایط تعیین کننده اند که چه نوع محصولی متناسب تر باشد . مثلا چنانچه میخواهیم طول کابل را افزایش دهیم ، با استفاده از PT100 با ساختار سیمی دوتایی مقدار خطا را کاهش می دهیم. در مورد دیگر اگر از ترمومتر استفاده می کنیم که از باتری به عنوان منبع تغذیه بهره می برد ، PT100 می تواند بر روی بالانس انرژی کل سیستم موثر تر باشد. با استفاده از این راهکارها ، باتری ها طول عمر طولانی تری خواهند داشت و هزینه نیز پایین می آید.

فروش سنسور PT100
فروش سنسور PT100
اطلاعات بیشتر درباره فروش سنسور PT100
اطلاعاتی دیگر درباره پی تی ۱۰۰

سنسورهای PT50 / PT100 / PT500 / PT1000 و ... از نسل جدید سنسورهای حساس به حرارت می باشند. مغزی این سنسورها مقاومتی است که طبق دماهای مختلف اهم متفاوت تولدی می کند. این قبیل سنسورها داری دقت بالایی هستند و در تمامی صنایع از پر استفاده ترین سنسورها می باشند. این سنسورها به سنسورهای خطی نیز شناخته می شوند.

برای اندازه گیری دما یک جریان را از سنسور عبور می دهیم و سپس طبق قانون اهم مقدار ولتاژ دو سر یک مقاومت برابر با مقدار مقاومت در مقدار جریان عبوری از ان است، و از آنجایی که مقدار مقاومت سنسور با کم یا زیاد شدن دما تغییر می کند بنابراین ولتاژ دو سر سنسور نیز تغییر می کند.

رنج های دمائی پی تی ۱۰۰:

ساده : -۲۰۰ تا +۴۰۰ درجه سانتیگراد

سرامیکی : -۲۰۰تا +۶۰۰ درجه سانتیگراد

قلاف کونیک : -۲۰۰ تا +۸۰۰ درجه سانتیگراد

پی تی ۱۰۰

برای خرید سنسور دما و یا آگاهی از قیمت pt100 میتوانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

یکی از تیپ های RTD که بسیار پرکاربرد است تیپ پی تی ۱۰۰ میباشد. این مدل دارای متغییر حدود ۰٫۳۸۵ اهم است. بدین معنی که با هر یک درجه سانتیگراد تغییر مقدار اهم مقاومت نیز کم یا زیاد می شود. PT100 در دمای ۰ درجه ۱۰۰ اهم مقاومت دارد و با هر درجه ۰٫۳۸۵ اهم به مقاومت افزوده یا کاسته می شود. این مدل تا حدود -۲۰۰ تا +۸۴۰ درجه سانتیگراد رنج دمائی دارد.

در اتصال PT100 های سه و چهار سیمه باید به این نکته توجه داشت که سیم های رابط می بایست از یک نوع باشند ,در غیر این صورت اگر مقاومت سیم ها با هم متفاوت باشند در مقدار اندازه گیری خطا ایجاد می شود.

مزایا PT100

بیشترین سنسوری که برای اندازه گیری دما در صنایع مختلف استفاده می شود PT100 می باشد ,علت این امر مزایای زیاد آن می باشد ,که به چند مورد آن اشاره شده است :

عملکرد خطی در کل رنج اندازه گیری
دقت و حساسیت اندازه گیری زیاد(بالاتر از ترموکوپل)
امکان استفاده از سیم های رابط معمولی
رنج اندازه گیری نسبتا خوب ( ۲۰۰ سانتی گراد – ۸۵۰ سانتی گراد)
پایداری خوب در دماهای بالا
سرعت پاسخ بالا به تغییرات دما(بسیار بالا تر از ترموکوپل)
برخلاف ترموکوپل تشعشعات رادیو اکتیو (بتا و گاما) بر روی مقدار اندازه گیری تأثیر ندارد.

معایب PT100

PT100 ها علی رقم داشتن مزایای زیاد دارای معایب زیر می باشند :

خطای خود گرمایی در اثر عبور جریان
برای دماهای بالاتر از ۸۵۰سانتی گراد قابل استفاده نیست
قیمت نسبتا بالا (بالاتر از ترموکوپل)
قطع شدن یکی از سیم هامانند یک دمای بسیار بالا دیده می شود