جهت دریافت قیمت های به روز ، به شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ ذکر شده تماس حاصل فرمائید

قیمت ترموکوپل pt100 سیمی :

قیمت ترموکوپل pt100 سیمی از ۹۰ هزار تومان میباشد. مدل های چینی از ۱۲۵ هزار تومان تا ۱۸۰ هزار تومان میباشد ترموکوپل جومو از ۲۷۵ هزار تومان میباشد. ترموکوپل ویکا از ۳۵۰ هزار تومان میباشد

قیمت ترموکوپل های کلگی دار :

ترموکوپل کلگی دار درجه ۲ چینی ۱۴۵ هزار تومان تا ۱۹۰ هزار تومان ترموکوپل کلگی دار جومو از ۳۷۰ هزار تومان ترموکوپل کلگی دار ویکا از ۵۳۳ هزار تومان

PT100 یک دماسنج مقاومتی یا به اصطلاح RTD پلاتینیومی  است که با مقاومت صد اهمی در صفر درجه سانتی گراد میباشد که مسلما این مقاومت در دماهای متفاوت تغییر خواهد کرد. PT100 ها در رنج های دمائی -۲۵۰ تا ۸۰۰ درجه قابل استفاده می باشد . با این تفاوت که معمولا در فاصله دمایی -۵۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد کاربردهایی همچون این موارد دارد : در خنک کننده آبی، سرمایش روغن، یخچال، فرایده های غذایی و یا دمای محیط مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم در باره این محصولات آن است که این سنسورهای دمائی بسیار دقت بالایی دارند و در نتیجه قابل اعتماد میباشند.

قيمت pt100
قيمت pt100

 pt100

ساختار ترموکوپل ها بدین صورت است که از دو فلز یا رسانای ناهمنام درست میشوند. تفاوت دمای میان اتصالات سرد و گرم در نهایت میزان کمی سیگنال ولتاژ شده را ایجاد میکند که با تغییر دما مسلما تغییر میابد. در واقع بهترین کاربرد ترموکوپل ها در فضا ها و محیط هایی با دماهای فوق العاده بالامیباشد که برخی تا دو هزار و دویست درجه سانتیگراد را نیز پوشش می دهند. طبعا در دماهای پایین نیز قابلیت استفاده را دارند که تا دویست و پنجاه درجه زیر صفر محدوده آنها میباشد.

قيمت pt100
قيمت pt100

نکته دیگر که از مزایای این محصولات می باشد آن است که ، با وجود تکان های سهمگین و شدید همچان به کارایی خود ادامه می دهند که اگر بخواهیم درباره ی پی تی صد ، صحبت کنیم ، باید بگوییم که در این محیط ها این محصول امکان شکستنش بیشتر از دیگر ترموکوپل هاست.

اگر به دنبال یک سنسور دما با سرعت پاسخ گوئی بالا میباشید ترموکوپل گزینه خوبی میباشد. اگر دمای مورد سنجش در حد دمای محیط است یک PT100 یا PT1000 اطلاعات قابل اعتماد تری به شما می دهد.

قيمت pt100
قيمت pt100

اطلاعات تکمیلی درباره PT100

گروه صنعتی سیماتیک  متخصص در زمینه سنسورهای دمای صنعتی همچون PT100، PT1000 و انواع ترموکوپل میباشد. با شماره های ذکر شده می توانید تماس بگیرید تا مشاوره رایگان ما را درباره بهترین سنسور متناسب با محیط خود دریافت کنید.

قيمت pt100
قيمت pt100

فرق بین PT100 , PT1000

هردو سنسور عملکرد دمائی یکسانی دارند . تفاوت PT100 این است که ارزش مقاومت تنها ۰٫۳۹۱ اهم در هر سانتی گراد تغییر می کند. اگر ما سنسور PT100 را با یک کابل pH به مقدار ۱۰ متر متصل کنیم مقدار مقاومت کابل برابر با ۰٫۷ تا ۰٫۸ اهم خواهد بود که برابر با +۲ درجه سانتی گراد خطای اندازه گیری بر روی سیگنال دمایی خواهد بود.

قيمت pt100
قيمت pt100

اگر ما یک سنسور PT1000 استفاده کنیم آنگاه حساسیت ۳٫۹۱ اهم در هر درجه سانتی گراد خواهد بود. پس وقتی از همان کابل قبلی استفاده شود تنها +۰٫۲ درجه خطای اندازه گیری وجود خواهد داشت که این مقدار برای اندازه گیری pH مناسب خواهد بود.

انواع PT100
اطلاعاتی دیگر درباره پی تی ۱۰۰

سنسورهای PT50 / PT100 / PT500 / PT1000 و ... از نسل جدید سنسورهای حساس به حرارت می باشند. مغزی این سنسورها مقاومتی است که طبق دماهای مختلف اهم متفاوت تولدی می کند. این قبیل سنسورها داری دقت بالایی هستند و در تمامی صنایع از پر استفاده ترین سنسورها می باشند. این سنسورها به سنسورهای خطی نیز شناخته می شوند.

برای اندازه گیری دما یک جریان را از سنسور عبور می دهیم و سپس طبق قانون اهم مقدار ولتاژ دو سر یک مقاومت برابر با مقدار مقاومت در مقدار جریان عبوری از ان است، و از آنجایی که مقدار مقاومت سنسور با کم یا زیاد شدن دما تغییر می کند بنابراین ولتاژ دو سر سنسور نیز تغییر می کند.

رنج های دمائی پی تی ۱۰۰:

ساده : -۲۰۰ تا +۴۰۰ درجه سانتیگراد

سرامیکی : -۲۰۰تا +۶۰۰ درجه سانتیگراد

قلاف کونیک : -۲۰۰ تا +۸۰۰ درجه سانتیگراد

پی تی ۱۰۰

برای خرید سنسور دما و یا آگاهی از قیمت pt100 میتوانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

یکی از تیپ های RTD که بسیار پرکاربرد است تیپ پی تی ۱۰۰ میباشد. این مدل دارای متغییر حدود ۰٫۳۸۵ اهم است. بدین معنی که با هر یک درجه سانتیگراد تغییر مقدار اهم مقاومت نیز کم یا زیاد می شود. PT100 در دمای ۰ درجه ۱۰۰ اهم مقاومت دارد و با هر درجه ۰٫۳۸۵ اهم به مقاومت افزوده یا کاسته می شود. این مدل تا حدود -۲۰۰ تا +۸۴۰ درجه سانتیگراد رنج دمائی دارد.

در اتصال PT100 های سه و چهار سیمه باید به این نکته توجه داشت که سیم های رابط می بایست از یک نوع باشند ,در غیر این صورت اگر مقاومت سیم ها با هم متفاوت باشند در مقدار اندازه گیری خطا ایجاد می شود.

مزایا PT100

بیشترین سنسوری که برای اندازه گیری دما در صنایع مختلف استفاده می شود PT100 می باشد ,علت این امر مزایای زیاد آن می باشد ,که به چند مورد آن اشاره شده است :

عملکرد خطی در کل رنج اندازه گیری
دقت و حساسیت اندازه گیری زیاد(بالاتر از ترموکوپل)
امکان استفاده از سیم های رابط معمولی
رنج اندازه گیری نسبتا خوب ( ۲۰۰ سانتی گراد – ۸۵۰ سانتی گراد)
پایداری خوب در دماهای بالا
سرعت پاسخ بالا به تغییرات دما(بسیار بالا تر از ترموکوپل)
برخلاف ترموکوپل تشعشعات رادیو اکتیو (بتا و گاما) بر روی مقدار اندازه گیری تأثیر ندارد.

معایب PT100

PT100 ها علی رقم داشتن مزایای زیاد دارای معایب زیر می باشند :

خطای خود گرمایی در اثر عبور جریان
برای دماهای بالاتر از ۸۵۰سانتی گراد قابل استفاده نیست
قیمت نسبتا بالا (بالاتر از ترموکوپل)
قطع شدن یکی از سیم هامانند یک دمای بسیار بالا دیده می شود