برای خرید المنت کوره با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

در این نوشتار سعی میکنیم به موارد مهمی که در خرید المنت کوره می بایست به آن دقت کرد بپردازیم. با مجموعه کوپل دات آی آر همراه باشید.

آتش یکی از اولین و شگفت انگیزترین کشف های بشر بود؛ کشفی که در حدود ۱ تا ۲ میلیون سال پیش اتفاق افتاد. در عصر مدرن امروزی که عصر موتورهای جت، فضاپیماها، آسمان خراش ها، پلاستیک‌ های مصنوعی است، دیدن و تماشای آتش و دود شاید چیز عجیب و دور از انتظاری باشد. ولی تمام این مواردی که بیان شدند تا حد زیادی به آتش وابسته هستند. تفاوت فقط در اینجا است که استفاده از آتش دیگر همانند گذشته های دور نیست.

آتش واقعاً پدیده عجیبی و متحیرکننده‌ ای است، ولی همیشه به همین سادگی که به نظر می رسد نیست. گاهی اوقات روشن کردن و استفاده از آن سال ها زمان نیاز دارد. مثلاً‌ هنگامی که زغال سنگ کشف تا در قطارها مورد استفاده قرار بگیرد. در همین مثال زغال سنگ و قطار، فرآیند سوزاندن زغال سنگ باید از چند ساعت قبل از حرکت قطار شروع شود تا کم کم انرژی به اندازه‌ی کافی برای حرکت قطار برسد. از سوی دیگر، گاهی آتش بدون اختیار و خواسته شما به چنان سرعتی شروع می شود و رشد می کند که توان مقابله با آن را ندارید و تمام زندگی و دارایی شما را هم نابود می کند. این امر باعث شده تا بشر از خود بپرسد، ای کاش آتش هم مثل الکتریسیته در کنترل ما بود و به همین سادگی خاموش و روشن می شد. ایده اولیه المنت های گرمایشی، مثل المنت کوره از همینجا شروع شد.

این المنت ها در واقع در درون خود به نوعی «آتش» دارند. از بخاری های برقی منزل گرفته، تا توستر، اجاق ها، سشوار و یا حتی اتو، همگی از المنت استفاده می کنند. هنگام خرید المنت کوره باید در نظر داشته باشید که باید بر اساس شرایط کوره و نیازهای خود المنت مناسب را انتخاب کنید. انتخاب مواد اولیه به کار گرفته شده در تولید آن المنت کوره بستگی به موارد مختلفی دارد که در این بین می توان گفت نوسان دما و محیط کوره جزو مهم ترین عوامل در انتخاب و خرید المنت کوره هستند. برای مثال، هنگامی که از تنگستن در فضای اکسید کننده استفاده می شود، اکسید تنگستن شکل می گیرد که باعث خراب شدن المنت کوره شما خواهد شد. برای همین است که گفته می شود جوشکاری با تنگستن فقط در محیط های محافظت شده گازی و یا با کاهش اتمسفر محیط ممکن است، در غیر این صورت تنگستن تجزیه می شود.

المنت کوره چیست؟

یک المنت گرمایشی معمولی یک تکه سیم فلزی صاف و یا مارپیچ است که گرما را متنقل می کند. این فرآیند شباهت بسیاری با رشته های موجود در لامپ دارد. وقتی جریان الکتریکی داخل این سیم ها می شود، از شدت گرما سرخ می شوند و این انرژی الکتریکی تبدیل به انرژی گرمایی می شود. گرمای حاصل در جهت های مختلف پخش می شود.
قبل از خرید المنت کوره بد نیست بدانید به صورت کلی المنت های گرمایشی از لحاظ جنس دو نوع هستند: عنصر اصلی سازنده‌ ی برخی نیکل است و در برخی دیگر هم عنصر اصلی آهن است. نوع نیکل‌ای این المنت ها عموماً از جنس نیکروم هستند. اين آلياژ مقاومت الکتريکي بالا و قابليت تحمل دماهاي بالا را براي مدت زمان هاي طولاني دارد و از ترکیب حدود ۸۰ درصد آن نیکل و ۲۰ درصد کروم ساخته می شود. نیکروم بنا به دلایل مختلفی محبوب ترین آلیاژ در ساخت المنت های حرارتی و المنت کوره است. نیکروم دمای ذوب بسیار بالایی دارد (حدود ۱۴۰۰ تا ۲۵۵۰ درجه سانتی گراد)، اکسیده نمی شود (حتی در دماهای بسیار بالا)، در دماهای خیلی بالا هم خیلی منبسط نمی شود و همانطور که پیش تر هم بیان شد، مقاومت قابل قبولی دارد (تفاوت حجم نیکرون در دمای عادی و حداکثر دما فقط حدود ۱۰ درصد است). همه ی این ها باعث شده تا نیکروم عنصری مناسب برای المنت های کوره ای باشد.

خرید المنت کوره

انواع کوره و المنت کوره

از المنت کوره عموماً برای گرم کردن شدید و همچنین برای سوزاندن کامل مواد و یا برای ذوب کردن برخی از فلزات استفاده می شود. رایج و متداول ترینِ این المنت های کوره ای می توانند دمای کوره تا حدود ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد برسانند. المنت های کوره مختلف در واقع به نوعی کوره های مختلف را شکل می دهند. در ادامه برخی از این المنت و کوره ها را معرفی می کنیم.

خرید المنت کوره

المنت کوره های القایی

روش کار این کوره ها به این صورت است که جسمی که هادی الکتریسیته است را داخل مداری مارپیچی شکل فلزی قرار می‌دهند تا شدت جریان الکتریکی متناوب با فرکانس ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ از آن عبور کند. در جسم هادی، جریان های القایی موسوم به جریان فوکو ایجاد می شود. این جریان ها در واقع جسم را گرم می کنند.

المنت های کوره مارپیچ مولیبدن

در این نوع کوره ها، قطر حلقه مارپیچ المنت کوره ۶ سانتی متر است و طول سیم هم حدود ۲۰ متر می شود. کوره های با مارپیچ مولیبدن می توانند دمایی نزدیک به ۱۵۶۰ درجه داشته باشند.

المنت کوره های مارپیچی نیکروم

در این نوع از کوره ها، فلزِ گرماده از جنس نیکروم است. طول فلز مجموعاً حدود ۱۵ متر است و این حلقله‌ های فلزی به وسیله ی سیمان مخصوصی روی لوله ثابت شده اند که دمایی نزدیک به ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد را می توانند تحمل کنند.

المنت کوره های مقاومتی با مارپیچ پلاتینی

اگر به دمایی بیش از ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد نیازمند هستید، کوره های مارپیچی نیکروم پاسخگو شما نخواهند بود و نیاز به کوره های مارپیچی پلاتینی خواهید داشت. همانطور که از نام هم پیداست، در این کوره ها، فلزِ گرماده پلاتین است. این کوره ها می توانند دمایی بیش از ۱۳۰۰ درجه داشته باشند.

المنت کوره های تشعشعی

حرارت و آتش مستقیم نباید به بعضی از فلزات برخورد کند، چرا که موجب اکسیده شدن آن ها می شود. کوره های تشعشعی برای حل این مشکل هستند. در این کوره ها شعله به دیواره ها برخورد می کند و تا حرارت به صورت غیرمستقیم به فلز رسانده شود.

منبع اول

منبع دوم

منبع سوم

منبع چهارم

خرید المنت کوره

برای خرید المنت کوره با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.