برای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

پلاتین کنتاکتور در برندهای مختلف در بازار موجود است که اشنایدر یکی از بهترین و کارآمدترین پلاتین کنتاکتور موجود است که می توانید تهیه کنید. اگر اطلاعات خاصی برای خرید تیغه ندارید در این بخش راهنمای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر را در اختیار شما قرار می دهیم تا با اطلاعات بیشتری اقدام به تهیه پلاتین مناسب نیاز خود کنید.

تیغه پلاتین کنتاکتور یکی از اجزای اصلی در تمامی کنتاکتور است که وظیفه عبور جریان، هدایت و قطع و وصل آن را بر عهده دارد. از کنتاکتورها در دستگاه های و تجهیزات الکترونیکی و قدرتی بسیاری مانند مدارهای قدرت، مدارهای فرمان، کلیدهای اتوماتیک و غیره استفاده می شود. پلاتین کنتاکتور در برندهای مختلف در بازار موجود است که اشنایدر یکی از بهترین و کارآمدترین پلاتین کنتاکتور موجود است که می توانید تهیه کنید. اگر اطلاعات خاصی برای خرید تیغه ندارید در این بخش راهنمای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر را در اختیار شما قرار می دهیم تا با اطلاعات بیشتری اقدام به تهیه پلاتین مناسب نیاز خود کنید.

خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر

همه چیز راجع به کنتاکتور

کنتاکتورها از دو هسته که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل شده است که به صورت القا الکترومغناطیسی کنتاکت های آن باز و بسته شده و جریان برقرار می شود. بر هسته متحرک یک سیم پیچ قرار داده شده است که با عبور جریان از آن خاصیت الکترومغناطیسی در هسته ثابت ایجاد می شود و باعث می شود هسته متحرک مقابل به سمت آن جذب شود.

در اثر اتصال دو هسته به یکدیگر کلید وصل شده و جریان برقرار می شود. بعد از قطع جریان نیز خاصیت الکترومغناطیسی از بین رفته و هسته متحرک به وسیله فنری یک فنر سرجای خود برگشته و اتصال باز می شود. از کنتاکتورها برای قطع جریان ها و کنترل آن در بخش های مختلفی از جمله مدارات روشنایی، بانک های خازنی، گرمکن های الکتریکی، الکتروموتورها و سایر تجهیزات الکتریکی و صنعتی استفاده می شود.

از مزایای استفاده از کنتاکتور می توان به سرعت کلید زنی و قطع و وصل بالا، استهلاک بسیار کم، جلوگیری از از خطرات وصل ناگهانی برق، کنترل قسمت های مختلف در مراحل مختلف مصرف کننده، تعداد دفعات کلید زنی بالا و غیره اشاره کرد.یکی از اجزای مورد استفاده در کنتاکتور تیغه پلاتین کنتاکتور است که اگر قصد خرید آن را برای کنتاکتور دارید، خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر با داشتن ویژگی ها و کیفیتی عالی می تواند تمام نیازهای شما از تیغه پلاتین کنتاکتور را برطرف کند.

تیغه پلاتین کنتاکتور

در هر کنتاکتور دو نوع تیغه پلاتین کنتاکتور استفاده می شود، تیغه پلاتین کنتاکتور اصلی و تیغه پلاتین کنتاکتور کمکی. تیغه پلاتین اصلی در دو گروه فرمان و قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. از تیغه پلاتین کنتاکتور فرمان در مدارهای فرمان جهت اجرای دستورات کنترلی استفاده می شود. تیغه پلاتین کنتاکتور قدرت نیز عبور و هدایت جریان الکتریکی را بعد از تحریک بوبین کنتاکتور انجام می دهد.

تیغه پلاتین کنتاکتور کمکی نیز در بالای بدنه کنتاکتور و گاهی در کنار آن قرار داده می شوند. هر دو تیغه پلاتین کنتاکتور اصلی و کمکی به صورت کنتاکت های نرمالی باز و نرمالی بسته طراحی شده اند که با عبور جریان و تحریک بوبین تغییر وضعیت می دهند. با تغییر وضعیت کنتاکت ها جریان در کنتاکتور قطع و وصل می شود. تیغه پلاتین کنتاکتور اشنایدر یکی از با کیفیت ترین تیغه های پلاتین کنتاکتور موجود در بازار است که تمام ویژگی های یک تیغه پلاتین کنتاکتور ایده آل را دارد.

ویژگی های پلاتین

پلاتین یکی از فلزات هادی جریان الکتریکی است که قابلیت انعطاف بسیار بالا، رسانایی الکتریکی مناسب، خاصیت ضد خوردگی، خاصیت ضد تیرگی، عدم تغییر در اثر واکنش های شیمیایی در اثر مجاورت در هوا و اکسید شدن دارد. از پلاتین در صنعت، داروسازی، پزشکی، ساخت زیورآلات و غیره استفاده می شود. یکی از کاربردهای پلاتین استفاده از آن در تیغه پلاتین کنتاکتور است که با توجه به رسانش الکتریکی بالا، می تواند به خوبی و بدون تلفات ناشی از مقاومت الکتریکی جریان را از خود عبور دهد. خرید تیغه پلاتین کنتاکتور اشنایدر و استفاده از آن با توجه به کیفیت آلیاژ و مواد به کار رفته در ساخت می تواند به خوبی جریان را در کنتاکتور قطع و وصل کند.

درباره کارخانه اشنایدر

کمپانی اشنایدر یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین کارخانه های تولید تجهیزات الکتریکی است که در سال ۱۸۳۶ در فرانسه تاسیس شده است. این کمپانی جز ۵۰۰ کارخانه برتر در سطح دنیا به شمار می رود و تجهیزات الکتریکی آن در عالی ترین کیفیت به تمام کشورهای جهان صادر می شود. تیغه پلاتین کنتاکتور اشنایدر یکی از صدها محصول با کیفیت این برند است که با قیمتی مناسب، کیفیتی عالی و طول عمر بالا در بازار موجود می باشد.

خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر

راهنمای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر

یکی از نکات در راهنمای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر یا هر برند دیگر، توجه به ضریب رسانش و مقاومت الکتریکی پلاتین است.از آن جا که تیغه پلاتین کنتاکتور وظیفه هدایت و عبور جریان را برعهده دارد باید ضریب رسانش قابل قبولی داشته باشند. مقاومت الکتریکی بالا در تیغه پلاتین باعث ایجاد گرما و استهلاک شده و تا حد زیادی طول عمر و کارایی کنتاکتور را کاهش می دهد. از دیگر نکات راهنمای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر توجه به سایز و سطح مقطع تیغه پلاتین کنتاکتور است.

زیرا هرچه میزان شدت جریان عبوری از کنتاکتور بیشتر باشد، باید تیغه های بزرگتر با سطح مقطع بیشتری انتخاب کرد.جنس آلیاژ پلاتین مورد استفاده در تیغه پلاتین کنتاکتور نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. این تیغه ها برای قطع و وصل مداوم به طور مکرر ضربه می خورند، لذا آلیاژ پلاتین باید در مقابل ضربه مقاومت فیزیکی بالایی و پوسته مستحکمی داشته باشد.

از مهم ترین نکات در راهنمای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر توجه به مشخصات الکتریکی تیغه پلاتین کنتاکتور از جمله جریان و ولتاژ نامی آن می باشد. ولتاژ تیغه پلاتین از مهم ترین فاکتورهای تیغه کنتاکتور است که هنگام خرید تیغه پلاتین باید به آن توجه کرد. اگر ولتاژی که دو سر تیغه قرار می گیرد از مقدار نامی بیشتر و یا کم تر باشد عملکرد کنتاکتور و طول عمر آن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

جریان تیغه پلاتین از دیگر ویژگی های تیغه کنتاکتور است که هنگام خرید تیغه پلاتین کنتاکتور اشنایدر باید به آن توجه کنید. جریان نامی تیغه پلاتین بیش ترین جریانی که از تیغه پلاتین می تواند عبور کند بدون آنکه کنتاکتور صدمه ببیند . در صورتی که جریان عبوری از کنتاکتور از جریان نامی آن بیشتر باشد صدمات کوتاه مدت و طولانی مدت زیادی به کنتاکتور وارد خواهد شد. با توجه به راهنمای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر می توانید یک خرید ایده آل و مناسب داشته باشید.

اگر میخواهید بیشتر در رابطه با تیغه پلاتین کنتاکتور ها مطالعه کنید ما مقاله خرید تیغه پلاتین را به شما پیشنهاد میکنیم. اگر میخواهید با کنتاکتور های اشنایدر بیشتر آشنا شوید ما مقاله خرید کنتاکتور اشنایدر را به شما پیشنهاد میکنیم. و اگر میخواهید به شکل کلی با کنتاکتور ها بیشتر آشنا شوید مقاله خرید کنتاکتور را مطالعه بفرمایید.

برای خرید پلاتین کنتاکتور اشنایدر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.