برای خرید بوبین کنتاکتور اشنایدر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

کنتاکتور یکی از اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت است که برای قطع و وصل جریان های مدارهای قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور از اجزا و قسمت های مختلفی از جمله بوبین کنتاکتور اشنایدر ، سیم پیچ، تیغه های اصلی و فرعی، محفظه و رله حرارتی تشکیل شده است که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند

کنتاکتور یکی از اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت است که برای قطع و وصل جریان های مدارهای قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور از اجزا و قسمت های مختلفی از جمله بوبین کنتاکتور، سیم پیچ، تیغه های اصلی و فرعی، محفظه و رله حرارتی تشکیل شده است که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. بوبین کنتاکتور از جمله مهم ترین بخش های داخلی کنتاکتور است که در کارایی آن نقش مهم و کلیدی دارد. بوبین کنتاکتور در برنده و مدل های مختلفی از جمله بوبین کنتاکتور اشنایدر در بازار موجود می باشد. بوبین کنتاکتور اشنایدر با داشتن ویژگی های عالی و بسیار پر کاربرد می تواند نیاز شما را در صنعت های بزرگ و کوچک برطرف نماید. در این بخش ابتدا با کنتاکتور و اجزای داخلی آن بیشتر آشنا می شویم سپس بوبین کنتاکتور اشنایدر را به شما معرفی می کنیم.

 

عملکرد کنتاکتور به زبان ساده

کنتاکتور از دو سیم پیچ ثابت و متحرک تشکیل شده است که روی هسته یا بوبین قرار گرفته اند. از سیم پیچ ثابت یک جریان کوچک عبور می کند که عبور جریان از آن باعث ایجاد خاصیت الکترومغناطیسی در آن شده و به یک آهنربا تبدیل می شود. خاصیت آهنربایی ایجاد شده سیم پیچ متحرک را به سمت خود جذب کرده و کنتاکت ها بسته می شوند. این حالت مانند وقتی است که کلید را وصل می کنیم. با قطع جریان خاصیت آهنربایی از بین رفته و سیم پیچ متحرک به وسیله فنری که به آن وصل است به جای اولیه خود برمی گردد و کنتاکت باز می شود. این حالت مانند وقتی است که کلید را باز می کنیم. در واقع با استفاده از کنتاکتور به وسیله یک جریان کوچک جریان های بزرگ در صنعت را کنترل و قطع و وصل می کنند.

اجزای داخلی کنتاکتور اشنایدر

در ادامه به توضیح اجزاری داخلی کنتاکتور ها ، برای مثال کنتاکتور اشنایدر می پردازیم. اگر میخواهید با خود کنتاکتور اشنایدر بیشتر آشنا شوید ، مقاله کنتاکتور اشنایدر را مطالعه بفرمایید.

تیغه های اصلی

تیغه های اصلی در کنتاکتور به دو دسته تیغه فرمان و تیغه قدرت تقسیم بندی می شوند. از تیغه فرمان در مدارات فرمان و از تیغه قدرت در مدارهای مختلف صنعتی برای عبور جریان و هدایت آن استفاده می شود. هر دو تیغه های فرمان و قدرت از کنتاکت های نرمالی بسته و باز تشکیل شده اند که نسبت به جریان حساس بوده و تغییر حالت می دهند. با تغییر حالت کنتاکت ها جریان قطع و وصل می شود.

بوبین کنتاکتور

بوبین کنتاکتور یک هسته مغناطیسی سیم پیچی شده است که با عبور جریان از سیم پیچ ها میدان مغناطیسی ایجاد می کند. میدان مغناطیسی در هسته ای که دور آن قرار گرفته است خاصیت آهنربایی ایجاد کرده و نیروی لازم برای اتصال فیزیکی کنتاکت ها را ایجاد می کند. سه عامل مختلف بر شدت میدان مغناطیسی ایجاد شده تاثیر می گذارد: تعداد سیم ها، فاصله آن ها از یکدیگر و شدت جریان الکتریکی عبوری از سیم پیچ. شدت جریان عبوری از سیم پیچ که توسط مداری که کنتاکتور در آن قرار گرفته است تعیین می شود، اما تعداد سیم پیچ و فاصله آن ها از یکدیگر از ویژگی های بوبین کنتاکتور است که بر عملکرد و کیفیت کنتاکتور تاثیر بسیار زیادی می گذارد. جنس هسته بوبین کنتاکتور نیز از مواردی است که باید به آن توجه کنید. مواد مغناطیسی زیادی وجود دارند که در مجاورت میدان مغناطیسی به سختی خاصیت آهنربایی پیدا می کنند که این ویژگی در بوبین کنتاکتور چندان فاکتور جالبی به شمار نمی رود. زیرا کنتاکتور باید بعد از عبور جریان مشخص و تعیین شده قطع و وصل شود. بوبین کنتاکتور اشنایدر از جمله بوبین های موجود در بازار است که کیفیت و عملکرد بسیار مناسبی داشته و می توانید در صنایع مختلف مورد استفاده قرار دهید.

محفظه

از محفظه برای جدا کردن بخش های خطرناک که حامل جریان هستند از بخش های دیگر و حفاظت جان افراد استفاده می شود.

رله حرارتی

رله حرارتی را نمی توان جز اصلی در کنتاکتور به شمار آورد اما در بسیاری از کنتاکتورها برای حفاظت از بارهای متصل به کنتاکتور از رله حرارتی یا بی متال استفاده می شود.

تیغه های کمکی

تیغه های کمکی نیز عملکردی مشابه با تیغه های اصلی دارند و در بالا و یا کنار کنتاکتور نصب می شوند. این تیغه ها نیز نسبت به عبور جریان حساس بوده و به صورت کنتاکت های نرمالی باز و بسته هستند.

اگر قصد خرید تیغه پلاتین کنتاکتور را دارید ، ما نوشتاری در اینباره تهیه کرده ایم که قبل از خرید ، ممکن است راهنمای مناسبی برای شما باشد. به شما پیشنهاد میکنیم قبل از خرید ، مقاله برای خرید تیغه پلاتین کنتاکتور به چه اطلاعاتی نیاز دارم را مطالعه فرمایید.

بوبین کنتاکتور اشنایدر

همانطور که در بالا اشاره شد، بوبین کنتاکتور در برندها و مدل های مختلفی موجود می باشد که یکی از این برندها، بوبین کنتاکتور اشنایدر است. اشنایدر یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین کارخانه های تولید لوازم و تجهیزات برقی است که در سال ۱۸۳۶ در فرانسه تاسیس شده است. این برند در زمینه تولید تجهیزات برقی جز ۵۰۰ برند برتر در کل جهان محسوب می شود که با داشتن کیفیت جهانی و استاندار محصولات خود را به تمام جهان صادر می کند. . بوبین کنتاکتور اشنایدر از جمله تولیدات با کیفیت این کارخانه است که در اندازه ها و مدل های متفاوت برای انواع کنتاکتور طراحی شده است.

انواع بوبین کنتاکتور اشنایدر در ولتاژهای ۲۲۰ ولت ac و برای جریان های مختلف ۹ تا ۱۰۰۰ آمپر و یا بیشتر طراحی شده اند. از ویژگی های بوبین کنتاکتور اشنایدر آن است که برای کنتاکتورهای فوق بوبین نیز در ولتاژ های ۲۴، ۴۸، ۱۱۰ و ۳۸۰ نیز اشنایدر بوبین های با کیفیتی تولید کرده است. خاصی مغناطیسی هسته بوبین بسیار عالی است به طوری که عبور جریان تعیین شده در زمان کوتاهی باعث ایجاد خاصیت آهنربایی در هسته شده و سیم پیچ متحرک را به خود وصل می کند. به بیان دیگر سرعت کلید زنی و قطع و وصل بوبین کنتاکتور اشنایدر بسیار مناسب و قابل قبول است، به خصوص در مدارهای حساس که صدم ثانیه تاخیر در کلید زنی موجب بروز خسارات جبران ناپذیر می شود.

بوبین کنتاکتور اشنایدر از جمله برندهای معروف در بازار است که در عین داشتن ویژگی های کاربردی بسیار عالی قیمتی بسیار مناسب و طول عمر بالا دارد. به طوری که با خرید این بوبین کنتاکتور تا سال ها می توانید از کنتاکتور با کیفیت و سرعت عملکرد بالا استفاده کنید.

منبع : سایت اشنایدر الکتریک

برای خرید بوبین کنتاکتور اشنایدر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.