برای خرید کنتاکتور اشنایدر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

در میان تجهیزات الکتریکی در صنایع و مهندسی برق قدرت کنتاکتور از وسایل بسیار پرکاربرد و مهم است.از این وسیله برای قطع و وصل جریان های بزرگ مانند جریان اتصال کوتاه در زمان بسیار کم استفاده می شود.بنابراین کنتاکتور باید مشخصات استانداردی داشته باشد تا بتواند عملکرد درست و قابل قبولی داشته باشد.در این بخش با کنتاکتور اشنایدر یکی از کنتاکتورهای پرفروش آشنا می شویم. بهتون پیشنهاد میکنیم که اگر قصد خرید کنتاکتور اشنایدر را دارید با ما همراه باشید

کنتاکتور یکی از اجزای مهم در مدارهای الکتریکی قدرت است.کنتاکتور برای قطع و وصل جریان استفاده می شود اما کاربرد و نحوه عملکرد آن با کلید های قدرت متفاوت است.کنتاکتور اشنایدر در حال حاضر از جمله کنتاکتورهای پرفروش در بازار است که توانسته رضایت خاطر صاحبان صنایع را به طور کامل به دست آورد.در این بخش ابتدا با مشخصات و ویژگی های کلی کنتاکتور و شرکت اسنایدر آشنا می شویم و سپس ویژگی های کنتاکتور اشنایدر را بررسی می کنیم.

کنتاکتور چیست؟

قبل از این که راجع خرید کنتاکتور اشنایدر صحبت کنیم ، بهتر است به این بپردازیم که اصلا کنتاکتور چه چیزی است ؟ کنتاکتور در واقع یک کلید یا سوئیچ کنترل شده الکتریکی است که با استفاده از ویژگی های الکترومغناطیسی عمل می کند.در واقع کنتاکت های موجود در آن در اثر القای الکترومغناطیسی به یکدیگر وصل و یا از هم جدا می شوند به این ترتیب جریان در مدار وصل و یا قطع می شود.معمولا در هر کنتاکتور سه کنتاکت برای تغییر حالت مدار و قطع و وصل وجود دارد.کنتاکتور در واقع نوعی کلید مغناطیسی است که تفاوت هایی با سایر کلید ها دارد.از جمله این تفاوت ها این است که اگر در یک وسیله الکتریکی که کلید آن وصل است برق قطع شود،بعد از وصل مجدد جریان برق تجهیز الکتریکی نیز روشن می می شود اما در مورد کنتاکتور وضعیت متفاوت است.در صورت وصل مجدد برق نیاز داریم که مجددا کنتاکتور را با دکمه استارت وصل کنیم.کنتاکتور در ابعاد و ظرفیت های متفاوتی برای مصارف گوناگون مانند کنترل موتورهای الکتریکی،سیستم های گرمایش و نورپردازی،بانک های خازنی و تجهیزات بسیاری در مصارف صنعتی ساخته و تولید می شود.

خرید کنتاکتور اشنایدر

ساختمان کنتاکتور و عملکرد آن

قبل از خرید کنتاکتور اشنایدر بد نیست نگاهی به ساختمان این محصول بندازیم. ساختمان کنتاکتور دارای ۲ هسته متحرک و ثابت است که اساس کار کنتاکتور القای الکترومغناطیسی بین این دو هسته است .با برقراری جریان برق در سیم پیچ های هسته ثابت در آن القای الکترومغناطیسی ایجاد می شود.این جریان مغناطیسی بر فنر متحرک بین دو هسته تاثیر گذاشته و آن را به طرف خود می کشد.به این ترتیب اتصال برقرار شده و مانند حالتی است که کلید وصل می شود.در زمان قطع برق نیز فنر از هسته ثابت جدا شده و هسته متحرک سرجای خود برمی گردد،این حالت کلید قطع است.

در واقع کنتاکتور به کمک یک جریان کوچک داخلی جریان های بسیار بزرگ خارجی را قطع و وصل می کند.اگر این جریان کوچک در داخل کنتاکتور برقرار شود کنتاکتور وصل شده و باعث برقراری جریان بزرگتر در مدار می شود و اگر جریان کوچک قطع شود کنتاکتور نیز قطع شده و جریان خارجی بزرگتر را نیز قطع می کند.

بر روی هسته متحرک تعدادی کنتاکت نصب شده است که از سه عدد آن در مدارهای قدرت و مابقی برای کلیدزنی در مدارهای فرمان استفاده می شود.این کنتاکت ها در حالت نرمال باز هستند و زمان اتصال و وصل کنتاکتور بسته می شوند.برای محافظت از هسته ها و سیم پیچ ها کنتاکت ها و آهنربای الکتریکی را درون یک محافظ و قاب که معمولا از جنس مواد عایق مانند هستند قرار می دهند.

کمپانی اشنایدر

اشنایدر یک کمپانی چند ملیتی تجهیزات الکتریکی است که در سال ۱۸۳۶ توسط جوزف اوژن اشنایدر در کشور فرانسه تاسیس شده است.تخصص این شرکت در ابتدای تاسیس آن، ساخت تجهیزات و لوازم کشتی سازی و آهن و فولاد بود.اما در سال ۱۹۱۹ این شرکت تحولات زیادی را در بدنه و ساختار خود به وجود آورده و طور تخصصی فعالیت خود را در زمینه ساخت قطعات الکترونیکی آغاز کرد. این شرکت بزرگ تجهیزات الکتریکی به دنبال تولید قطعات با کیفیت با رعایت کامل مدیریت انرژی است. این شرکت توانست در مدت کوتاهی به یک برند معروف در زمینه تجهیزات الکتریکی در سراسر دنیا تبدیل شود به طوریکه در سال ۲۰۱۵ جز ۵۰ شرکت برتر اروپا قرار گرفت و بیش از ۲۰ هزار اختراع ثبت شده در رزومه کاری خود دارد.

کنتاکتور اشنایدر

همانطور که در بالا نیز اشاره شد اگر به دنبال تجهیزات الکتریکی با کیفیت و قابل اطمینان هستید،برند اشنایدر قطعا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.کنتاکتور اشنایدر نیز مانند سایر تجهیزات الکتریکی دارای کیفیت و کارایی بسیار بالایی است.کنتاکتور اشنایدر با مشخصات الکتریکی در رنج وسیعی طراحی شده است.یکی از ویژگی های کنتاکتور اشنایدر رنج عملکرد وسیع آن است.آمپراژ کنتاکتور اشنایدر از ۹ آمپر تا ۸۰۰ آمپر بوده و توانی بین ۴ کیلو وات تا ۴۴۰ کیلو وات دارد.بنابراین با توجه به نیاز خود می توانید انتخاب های متنوعی داشته باشید.

کنتاکتور اشنایدر در مدل های مختلف مانند کنتاکتور روشنایی،کنتاکتور مورد استفاده در مدارهای فرمان،کنتاکتورهای مورد استفاده در بانک های خازنی و ..طراحی و ساخته شده است.در واقع در تمام تابلوهای برق صنایع سنگین و سبک مانند تابلوهای برق صنایع پتروشیمی،صنایع گاز و نفت،کارخانه های تولیدی مواد خوراکی،صنایع مخابرات و صدها صنعت دیگر می توان از کنتاکتور اشنایدر برای کنترل و سوئیچینگ استفاده کرد.
در شکل های زیر چند مدل از کنتاکتور اشنایدر را مشاهده می کنید.

کنتاکتور اشنایدر

فاکتورهای مهم در خرید کنتاکتور اشنایدر یا هر کنتاکتور دیگر

جریان نامی:in
جریانی که در حالت نرمال از کنتاکنور عبور می کند بدون اینکه حرارت اضافی ایجاد کرده و یا باعث تغییر حالت شود.

جریان اتصال کوتاه:is
در کنتاکتور دو نوع جریان اتصال کوتاه تعریف می شود.

جریان یک ثانیه ای اتصال کوتاه : جریان اتصال کوتاهی است که کنتاکتور می تواند یک ثانیه آن را تحمل کند.
جریان اتصال کوتاه ضربه ای:حداکثر جریان اتصال کوتاهی که باعث آسیب رسیدن به کنتاکتور می شود.

ولتاژ نامی:Ue
ولتاژی که کنتاکت های کنتاکتور در جریان نامی و شرایط نرمال دارند.

ولتاژ نامی عایقی:Ui
این ولتاژ نشان دهنده قدرت عایقی بین کنتاکت ها است.

عمر مکانیکی کنتاکتور

موقع خرید کنتاکتور اشنایدر یا هر کنتاکتور دیگر ، حواستان به عمر مکانیکی آن باشد.  تعداد دفعاتی که کنتاکتور قطع و وصل می شود را عمر مکانیکی کنتاکتور می نامند.سرعت سوئیچ کردن از حالت قطع به وصل و یا برعکس را می توان با روش های طراحی مناسب تا حد زیادی افزایش داد.طول عمر کنتاکتور را کلاس کنتاکتور نیز می گویند و با حروف انگلیسی از A تا F تقسیم بندی می شوند.برای مثال کلاس A قابلیت ۱۰۳ بار قطع و وصل و کلاس B توانایی ۱۰۴ بار قطع و وصل را دارد.اگر بعد از حروف انگلیسی در کلاس کنتاکتور یک عدد نیز نوشته شده باشد یعنی کلاس حروف را در عدد نوشته شده باید ضرب کنید.یعنی یک کنتاکتور با کلاس A4 می تواند ۱۰۳*۴ بار قط و وصل شود.

کنتاکتور اشنایدر با داشتن ویژگی ها و کیفیتی بسیار بالا می تواند تمام نیاز های شما را در صنعت، مدارهای فرمان و کنترل برطرف نماید.

کنتاکتور اشنایدر

برای خرید کنتاکتور اشنایدر با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.