برای خرید المنت مخزنی با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

برای گرم کردن و گرم نگه داشتن مخازن مختلف مانند مخازن نگه داری سیالاتی مانند آب، روغن نفت و غیره از المنت های مخزنی استفاده می شود.این المنت ها در ابعاد، توان ها و ولتاژهای استانداری ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.در ادامه اگر قصد خرید المنت مخزنی را دارید با این المنت بیشتر آشنا خواهید شد.

المنت های مخزنی برای ایجاد گرما و حرارت در مخازن و تانکرهای نگه داری مایعات و سیالات مختلف مانند نفت، گاز، بنزین، آب و غیره که نیاز به سیستم گرمایش داخلی دارند استفاده می شود.معمولا در المنت های مخزنی برای جدا سازی بخش حرارتی از الکتریکی از فلنج استفاده می شود.علاوه بر اتصال بخش حرارتی و الکتریکی فلنج برای نصب و نگه داری المنت نیز استفاده می شود، از اینرو به المنت های مخزنی المنت فلنج دار نیز می گویند.

المنت های مخزنی

برای خرید المنت مخزنی یا المنت فلنج دار در واقع المنت های میله ای هستند که با توان، قطر و اندازه های مختلف به گونه ای بر روی فلنج های مختلف به گونه ای نصب می شوند که اتصالات برقی خارج از محدوده گرمایی المنت قرار بگیرد.المنت مخزنی توسط جعبه های کانکش و درپوش که ویژگی های الکترواستاتیکی خوبی دارند کاملا پوشیده شده تا ایمنی در حین استفاده از المنت مخزنی رعایت شده و مشکلی برای خود المنت، دستگاه های برقی و افراد پیش نیاید.

المنت میله ای

المنت های میله ای در واقع یک رشته سیم کروم نیکل مقاومتی است که در یک روکش مس، آلمینیوم و یا استیل قرار داده می شود.سیم های نیکل داخلی کوچکترین اتصال الکتریکی با بدنه ندارند و دو پیچ دو انتهای المنت را به طور کامل می بندد.نکته جالب در مورد المنت های میله ای آن است که در انتهای المنت هیچ گاه گرم نمی شوند از آنرو به آن ها نقاط سرد گفته می شود و کمک می کند که استفاده و جابجا کردن المنت ها راحت تر باشد.می توانید المنت های میله ای مختلف را در ابعاد و شکل های مختلفی برای استفاده در مایعات مختلف مانند قیر، روغن، آب، ازت، حلال های مختلف حتی مواد مذاب، محلول های فرآیند و انواع مختلف گاز استفاده کرد.بدنه های بیرونی المنت را را با توجه به موارد مختلفی از جمله نوع سیال و دمای مورد نیاز انتخاب می کنند، برای مثال عایق استیل درجه حرارت بالاتری را تحمل کرده و حرارت بیشتری را انتقال می دهد.

خرید المنت مخزنی

موارد مهم در ساخت المنت های مخزنی

برای ساخت و استفاده از المنت های مخزنی باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت.مهم ترین این فاکتورها موارد ذکر شده در ادامه هستند.
اتصال های مکانیکی و الکتریکی:برای ساخت و استفاده از المنت های مخزنی باید اتصالات الکتریکی و مکانیکی را در نظر بگیرید اینکه باید این اتصالات چه ویژگی های فیزیکی و الکتریکی داشته و بتواند شرایط مختلف را تحمل کند.

ابعاد:المنت مخزنی یا المنت های فلنج دار در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که این ابعاد استانداردهای مختلفی برای استفاده در مخازن مختلف دارند.برای مثال یک المنت با طول ۳۵ سانتی متر، قطر۸ میلی متر و بار سطحی ۶٫۶ برای استفاده به عنوان المنت مخزنی مناسب هستند.

محیط کارکرد:از دیگر فاکتورهای مهم در ساخت و انتخاب المنت های مخزنی، درنظر گرفتن محیط کارکرد آن است.باید نوع سیال و میزان خورندگی و سایر فاکتورهای شیمیایی سیال را در نظر بگیرید.

دما:برای ساخت و انتخاب المنت مخزنی باید در نظر بگیرید که محیط سیال و مخزن باید تا چه اندازه دما بالا برود و با توجه به دما المنت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
توان مصرفی و ولتاژ:المنت های مخزنی معمولا در توان های۵۰۰، ۷۵۰، ۱۰۰۰، ۱۵۰۰، ۲۰۰۰ و بیشتر ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.ولتاژ مورد استفاده نیز باید هنگام ساخت و استفاده از المنت مخزنی باید مد نظر گرفته شود.

خرید المنت مخزنی

مزایای استفاده از المنت های مخزنی

قبل از خرید المنت مخزنی ، ابتدا باید مزیت های آن را بشناسیم. المنت های مخزنی را شاید بتوان بهترین و کارآمد ترین روش برای گرم کردن مخازن دانست.این المنت ها از برق برای ایجاد حرارت استفاده می کنند، این المنت ها در زمان بسیار کوتاهی مایعات موجود در مخزن را گرم می کند.این المنت ها می توانند دمای مخزن را تا چندین درجه بالاتر از نقطه جوش افزایش دهند تا اطمینان حاصل شود که مایع به طور کامل به جوش می آید.از دیگر ویژگی های مورد استفاده از المنت مخزنی آن است که معمولا المنت را به ترموکوپل وصل می کنند،بنابراین می توانید کنترل و نظارت دقیقی بر دمای مخزن داشته باشید.مخازن مختلف با سایزهای مختلف نیاز به المنت های مخزنی مختلف با ابعاد مختلف دارد، اما از المنت مخزنی فلنج دار می توانید در مخازن مختلف با اندازه های مختلف استفاده کنید.نصب و نگه داری از المنت های مخزنی فلنج دار نیز بسیار راحت است و می توانید به راحتی آن ها را نصب یا در صورت نیاز تعویض کنید.توان مصرفیی پایین و طول عمر بالا نیز از دیگر مزیت های استفاده از المنت های مخزنی فلنج دار است.

استفاده از المنت های مخزنی فلنج دار

اگر قصد خرید المنت مخزنی را دارید بهتر است بدانید که استفاده و نصب المنت مخزنی به دو صورت مختلف شناور در مخزن و یا به صورت نصب شده به دیواره استفاده می شود.در حالت شناور المنت های مخزنی فلنج دار در مایع موجود در مخزن شناور است. اما در حالت نصبی المنت را به دیواره مخزن نصب می شود.البته در هر دو حالت دسترسی به المنت بسیار راحت است.علاوه بر نحوه نصب المنت های مخزنی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند.در مخازنی که میزان خورندگی سیال موجود در مخزن بالا است از روش غیر مستقیم استفاده می شود به این شکل که المنت را درون یک محفظه قرار داده و سپس در مخزن می گذارند به این شکل المنت با مایع درون مخزن ارتباط مستقیمی ندارد.اما در حالت مستقیم المنت در تماس مستقیم با مایع قرار می گیرد و گرما به شکل مستقیم به مایع انتقال داده می شود.در هر دو حالت انتقال گرما به سیال درون مخزن در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود.

موارد استفاده از المنت های مخزنی

از المنت های مخزنی فلنج دار علاوه بر استفاده در کارخانه ها و کارگاه های مختلف به عنوان سیستم گرمایش مخازن نگه داری مایعات مختلف مانند نفت، گاز، بنزین، روغن و غیره برای گرم کردن انواع استخرهای روباز نیز می توان از المنت های مخزنی فلنجی استفاده کرد.المنت مخزنی مانند سایر المنت ها در ابعاد، شکل ها و توان های مختلف ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.

برای خرید المنت مخزنی با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.