برای خرید المنت آبگرمکنی با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.

اگر شما نیز از افرادی هستید که به تازگی از المنت گرمایی در آبگرمکن خود استفاده می کنید و یا قصد خرید المنت آبگرمکنی را دارید لازم است نکات کلیدی راجع به المنت آبگرمکن بدانید تا قبل از خرید و یا در طول استفاده اطلاعات کافی از این قطعه را داشته باشید.پس با ما همراه شوید.

برای خرید المنت آبگرمکن از کجا شروع کنیم

المنت آبگرمکن یک تجهیز برقی است که به مدتی است در وسایل مختلفی مانند آبگرمکن و استخر و مخازن نگه داری مایعات بخصوص آب و روغن برای تولید دما و حرارت استفاده می شود.در این بخش نکات کلیدی درباره المنت آبگرمکن را باهم بررسی می کنیم تا اگر شما نیز این وسیله الکتریکی استفاده می کنید به طور کامل با آن آشنا باشید.

المنت گرمایی چگونه کار می کند؟

به طور کلی هنگامی که برق از یک عنصر مقاومتی عبور می کند باعث تولید گرما و حرارت می شود.این حرارت به محیط اطراف (در مورد آبگرمکن آب مخزن که المنت داخل آن است) داده می شود.مقدار وات نوشته شده بر روی بروشور المنت مقدار حرارت تولیدی را مشخص می کند.هرچه وات بیشتر باشد مقدار حرارت تولیدی نیز بیشتر است.در صورت نیاز برای تعویض المنت شما تنها نیاز به یک شیلنگ وآچار دارید و به راحتی می توانید این عنصر را تعویض کنید.

خرید المنت آبگرمکنی

نکات لازم هنگام خرید المنت آبگرمکن

شما باید در هنگام خرید به ولتاژ و توان المنت آبگرمکن توجه کنید، و متناسب با آبگرمکن منزل خود یک المنت انتخاب کنید.میتوانید ولتاژ و توان را از لیبل چسبیده شده روی آبگرمکن بخوانید و یا اگر لیبل پاک شده است المنت قبلی آبگرمکن را بررسی کنید.همچنین بعضی از المنت ها مخصوص جریان های سه فاز و استفاده در صنایع هستند.علاوه بر ولتاژ و توان در هنگام خرید به نوع پیچ و فلنچ آن توجه کنید.قبل از خرید نیز قیمت های مختلف را از فروشگاه های مختلف باهم بررسی کنید تا نهایتا خریدی مطلوب با قیمت مناسب داشته باشید.

نکاتی دیگر موقع خرید المنت آبگرمکن

در آبگرمکن های مسکونی دو المنت در بالا و پایین مخزن قرار می گیرد و نکته جالب آنکه این دو المنت به طور همزمان گرم نمی شوند.این مساله به صرفه جویی در میزان مصرف انرژی کمک می کند.
-المنت در آبگرمکن جزئی ترین تجهیز در آبگرمکن است که می تواند در عدم کارایی آن تاثیر منفی بگذارد.
-در استفاده از المنت در آبگرمکن رسوب هایی بسیار کمتری در مخزن تشکیل می شود که بیشتر از جنس کلسیم هستند.
-اگر یک المنت آبگرمکن که به تازگی نصب کرده اید تولید صدا و یا لرزش می کندنگران نباشید زیرا المنت شما ایراد خاصی ندارد،مشکل کار این است که حلقه یا پیچ بالایی المنت به طور افقی در مخزن قرار گرفته است.برای برطرف کردن صدا پیچ را تا ۳/۱ یا ۲/۱ می توانید سفت کنید.
-اکثر المنت های آبگرمکن برای عملکرد خود نیاز دارند که در مخزن آب غوطه ور شوند،بنابراین اگر آبگرمکن خود را با مخزن بدون آب به برق وصل کرده و روشن کنید،المنت آبگرمکن می سوزد

چگالی المنت آبگرمکن چیست؟

اگر به دنبال خرید المنت آبگرمکن هستید و اطلاعاتی راجع به آن برای خرید بهتر می خواهید قطعا واژه چگالی المنت آبگرمکن را نیز بارها شنیده اید.چگالی در المنت آبگرمکن سطح آن را اندازه گیری می کند.هرچه سطح المنت بیشتر باشد چگالی کم تر است.نکته ای که در استفاده از المنت آبگرمکن و خرید آن توجه کنید آن است که هرچه میزان چگالی المنت کمتر باشد رسوب ها در داخل مخزن در زمان کم تری تشکیل می شوند و طول عمر بیشتری نیز در داخل مخزن خواهند داشت.
برای مثال مدل المنت آبگرمکن زیر یکی از مورد استفاده ترین المنت ها در مصارف مسکونی است.این المنت ۴۵۰۰ وات و ۲۴۰ ولت است و از نوع المنت هایی با چگالی بالا است.

خرید المنت آبگرمکنی

اما المنت زیر با وجود اینکه ولتاژ و وات مشابه المنت آبگرمکن بالا دارد اما چگالی آن کم تر است.دلیل آن هم این است که این المنت برای افزایش سطح به صورت چند لایه ساخته می شود.

خرید المنت آبگرمکنی

آیا طول المنت آبگرمکن بر کارایی آن تاثیر می گذارد؟

تا زمانی که وات و ولتاژ مناسبی برای المنت آبگرمکن خود استفاده کنید طول تاثیری بر عملکرد ندارد.المنت های کوتاهتر قطر بیشتری دارند که باعث می شد سطحی مشابه المنت های بلندتر داشته باشند.

انتخاب بین المنت کم چگال یا با چگالی بالا

المنت های با چگالی کم تر معمولا قیمت بیشتری در بازار دارند اما اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب سنگین استفاده می شود حتما از نوع کم چگال استفاده کنید.این المنت ها بخاطر سطح بزرگترشان کم تر گرم می شوند و رسوب کم تری تولید می کنند در عین حال که آب را به همان دمای استاندارد و دلخواه می رسانند.نکته مثبت دیگر راجع به آن ها این است که شاید در موقع خرید هزینه بیشتری پرداخت می کنید اما این نوع المنت ها طول عمر بیشتری دارند.البته میزان مصرف انرژی در هر دو المنت حدودا یکسان است.

چکه کردن آب از آبگرمکن

اگر بعد از مدتی استفاده مشاهده کردید که از آبگرمکن شما آب چکه می کند نگران تعویض المنت آن نباشید زیرا اگر هنوز آبگرمکن به میزان مطلوب دمی را تنظیم می کند نیازی به تعویض المنت نیست.برای حل این مشکل کافیست واشر بین المنت و مخزن را عوض کنید و مجددا آبگرمکن را امتحان کنید.به احتمال زیاد مشکل آن رفع خواهد شد.

تعویض المنت آبگرمکن بدون تخلیه کامل مخزن

برای تعویض المنت آبگرمکن خود نیازی نیست همیشه مخزن آن را تخلیه کنید.برای این کار ابتدا آبگرمکن را از برق بکشید و آب ورودی به مخزن آبگرمکن را نیز قطع کنید.باید مراقب باشید به هیچ وجه هوا وارد مخزن نشود.یک سطل را زیر آبگرمکن قرار دهید و برای مدت کوتاهی مثلا ۳ ثانیه دریچه مخزن را باز کنید.سپس می توانید به راحتی المنت را تعویض کنید.اگر مشکل خاصی پیش نیاید شما تنها ۲ فنجان آب را از مخزن خارج کرده اید.بعد از تعویض المنت می توانید مجددا آبگرمکن خود را روش و از آن استفاده کنید.

در پایان باید گفت استفاده از المنت آبگرمکن به دلیل طول عمر بالاتر،تعویض بسیار راحت،صرفه جویی در مصرف انرژی و سازگاری با محیط زیست گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در آبگرمکن های شماست.با مراجعه به فروشگاه های معتبر می توانید این تجهیز را در هر اندازه و با مشخصات الکتریکی متناسب با آبگرمکن خود، از نوع کم چگال و یا با چگالی بالا خریداری کنید.کارگاه هایی نیز وجود دارند ه می توانند به طور اختصاصی المنت های گرمایی مورد نیاز شما را بسازند.

برای خرید المنت آبگرمکنی با شماره های ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ - ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ تماس حاصل فرمایید.