آشنایی با خرید المنت ترموستات دار

with بدون دیدگاه
برای خرید المنت ترموستات دار با شماره 02133114052 و یا ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

اصولاً فرآیند گرمایش توسط المنت را می‌ توان به راحتی تحت شرایط کنترل شده ای نگه داشت. شرایطی که طی آن ملزم به استفاده از ترموستات خواهیم بود. در پاره‌ ای از موارد این ترموستات همراه با خود المنت می شود. به گونه ای که به آن المنت ترموستات دار گفته‌ می شود

آشنایی با خرید المنت ترموستات دار : یکی از بهترین و در عین حال کارآمد ترین روش ها در فرآیند گرم کردن سیالات و یا محیط های بسته استفاده از المنت می باشد. المنت در واقع نوعی تجهیز الکتریکی است که همراه با جریان برق ac و یا dc به شدت داغ شده و می ‌تواند سیال و یا محیطی را در اثر مجاورت با حرارت بسیار بالای خود گرم نماید. اصولاً فرآیند گرمایش توسط المنت را می‌ توان به راحتی تحت شرایط کنترل شده ای نگه داشت. شرایطی که طی آن ملزم به استفاده از ترموستات خواهیم بود.

در پاره‌ ای از موارد این ترموستات همراه با خود المنت می شود. به گونه ای که به آن المنت ترموستات دار گفته‌ می شود. خرید المنت ترموستات دار برای افرادی که می خواهند به سادگی سیال و یا محیطی را تحت کنترل دمایی داشته باشند، به طوری که ملزم به نصب اضافی تجهیزات کنترلی و یا سیم کشی های مربوط به نصب ترموستات نباشند، از گزینه ‌های بسیار مطلوب و کارآمد خواهد بود.

المنت ترموستات دار یک تجهیز ساده است که توانسته به خوبی حلقه ی کنترل دما را در یک تجهیز ساده تعبیه نماید. در این حالت شما با خرید المنت ترموستات دار می توانید به سادگی و بدون صرف هزینه های اضافی و یا تخصیص فضا های قابل توجه برای سیستم کنترل دمایی، دمای مطلوب و مورد نظر خود را داشته باشید. البته خرید المنت ترموستات دار باید همراه با آگاهی های لازم باشد و اینکه سیستم شما در حالت کلی توانایی استفاده از این تجهیز را داشته باشد.

آشنایی با المنت ترموستات دار

از المنت ترموستات دار غالباً در مواردی به مانند مخزن های تحت کنترل دما مورد استفاده قرار می گیرد. آبگرمکن های مخزن دار یک نمونه ی ساده از این سیستم ها می باشند. در این حالت با تعبیه ی فضایی به جهت قرارگیری المنت در فضای داخل مخزن می توان به راحتی المنت را تا قلب درونی مخزن پیش برد. به گونه ‌ای که قسمتی به جهت اجرای دستورات کنترل در خارج از فضای مخزن در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

ترموستات چگونه کار می کند؟

ترموستات در واقع یک سیستم کنترل دمایی است که با تکیه بر شرایط کنترل on/off سعی در تنظیم دمای یک مخزن و یا یک فضای محدود در دمای مورد نظر کاربران را خواهد داشت. در واقع ترموستات با رصد دائمی دمای تحت کنترل خود، همواره در حال مقایسه ی آن با دمای مرجع می باشد. در صورت تامین دمای لازم با قطع مسیر جریان برق سعی در تنظیم دما در نقطه ی مطلوب را خواهد داشت.

در این فرآیند ترموستات در منطقه ی تنظیم دمایی دائماً در حال قطع و وصل نیروی برق المنت خواهد بود. به جهت عدم زیاد شدن این قطع و وصل ها، شرایط کنترل ترموستات را طوری طراحی می کنند که ترموستات غالباً با چند درجه اختلاف به نسبت دمای مرجع عملیات قطع و یا وصل را انجام بدهد. به گونه ای که با عبور چند درجه ای دما از دمای مرجع که غالبا بین ۳ تا ۵ درجه خواهد بود، ترموستات نیروی برق المنت را قطع کرده و در اثر سرد شدن محیط مورد نظر تا دمای زیر دمای مرجع که می تواند بین ۳ الی ۵ درجه باشد، ترموستات مجددا عملیات وصل نیروی برق المنت را اجرا می نماید.

بدین ترتیب دمای محیط مورد نظر همواره در محدوده ی دمای تنظیمی تغییر می ‌کند. این محدوده بسته به حساسیت ‌های حاکم بر سیستم می‌ تواند بین یک درصد تا پنج درصد متغیر باشد. اما به لحاظ دقت های بالاتر استفاده از سیستم‌ های متکی بر ترموستات پاسخگو نمی باشد.

در برخی از موارد شاهد آن هستیم که ترموستات عملیات قطع و یا وصل برق را به شکلی پلکانی انجام می دهد. به گونه ای که در اثر اختلاف بسیار زیاد با دمای مرجع نیروی برق بیشتری را در اختیار المنت مربوطه گذاشته و با کاهش اختلاف به شکلی پلکانی این نیرو را کم و در نهایت قطع می نماید. به هر صورت ترموستات به جهت کنترل دمای محیط هایی که چندان دقت بسیار بالایی را طلب نمی کنند و یا اینکه فرایند کنترل دما در آنها بسیار سریع نمی‌ باشد مناسب است.

المنت ترموستات دار یک راه ‌حل مناسب برای نصب سیستم های کنترل دما برای هر فضایی است. حال یک محیط بسته باشد یا یک مخزن ساده ی حاوی سیالات مختلف. به هر صورت همراه با نصب المنت ترموستات دار دیگر نیازی به تعبیه ی جداگانه ی سیستم های کنترلی نخواهیم داشت.

ترموستات چگونه کار می کند؟

آشنایی فنی با المنت ترموستات دار

تقریبا تمامی المنت های ترموستات دار را می توان در انواع فلنجی مشاهده کرد. البته در مواردی خاص شاهد این نوع از المنت ها در طرح ها و کاربرد های متنوع دیگری نیز هستیم. المنت ترموستات دار که از نوع فلنجی آن بیشتر مورد بحث و بررسی این مقاله قرار دارد، بیشتر به جهت نصب در مخازن تحت کنترل دما مورد بهره برداری قرار می گیرد. این نوع از المنت ها غالباً دارای یک ترموستات آنالوگی بوده که با کمک یک ساختار مکانیکی و گاها الکتریکی فرایند کنترل دما را در اختیار می ‌گیرند.

از آنجا که عموما از این نوع المنت ها در مصارف خانگی و نیمه صنعتی نیز استفاده ی بسیاری می شود، خط تغذیه ی ۲۲۰ ولت شهری را برای آن در نظر می گیرند تا بتوانند به راحتی و در هر مکانی مورد بهره برداری قرار گیرند. توان های ۲۰۰۰ وات، ۲۵۰۰ وات، ۳۰۰۰ وات و ۴۰۰۰ وات از جمله توان های استاندارد در تولید المنت های ترموستات دار فلنجی می باشند. روکش این المنت ها را عموما از آلیاژ مس همراه با استیل در نظر می ‌گیرند و قطر فلنج آنها در حالت عام به جهت استفاده در بسیاری از فضا ها تحت استاندارد 1.6 اینچ خواهد بود.

المنت ترموستات دار یکی از بهترین تجهیزات به جهت ایجاد یک سیستم کنترل ساده بر دمای سیالات موجود در هر مخزنی می باشد. البته این نکته را در نظر دشته باشید که غالب المنت های ترموستات دار فاقد شرایط کنترل از راه دور هستند و تقریبا به آسانی در مسیر فرمان های کنترلی قرار نمیگیرند. از این رو غالبا در دستگاه های دارای سیستم های کنترل پیشرفته استفاده نمی شود.

آشنایی فنی با المنت ترموستات دار

در رابطه با المنت ها این مطالب را هم مطالعه بفرمائید :

خرید المنت مخزن

خرید المنت سه فاز

خرید المنت sic

خرید ترموستات المنت

منبع مورد استفاده:

به زودی اضافه خواهد شد.

 

برای خرید المنت ترموستات دار با شماره 02133114052 و یا ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.