قیمت سنسور pt1000

with بدون دیدگاه

قیمت سنسور pt1000 کلگی دار

ترموکوپل کلگی دار درجه ۲ چینی 174 هزار تومان تا 228 هزار تومان ترموکوپل کلگی دار جومو از 444 هزار تومان ترموکوپل کلگی دار ویکا از 640 هزار تومان

قیمت سنسور pt1000 سیمی

قیمت سنسور pt1000 سیمی از 108 هزار تومان میباشد. مدل های چینی از 150 هزار تومان تا 216 هزار تومان میباشد ترموکوپل جومو از 330 هزار تومان میباشد. ترموکوپل ویکا از 420 هزار تومان میباشد

سنسور یکی از مهم ترین و پرکاربردترین اجزا در سیستم های الکتریکی و صنعت است. اساس عملکرد این تجهیزات بر اساس رابطه بین گرما و پارامترهای الکتریکی است که برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. سنسور pt1000 یکی از انواع سنسور است که در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که قصد خرید و پرداخت قیمت سنسور pt1000 را داشته باشید، بهتر است در ابتدا با سنسور، عملکرد و انواع آن آشنا شده تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. قیمت سنسور pt1000 بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند نوع و طیف دمایی متفاوت بوده و می توانید بر اساس نیاز خود مناسب ترین نوع را انتخاب کنید.

قیمت سنسور pt1000

سنسور چیست و چگونه کار می کند؟

قبل از اطلاع از قیمت سنسور pt1000 بهتر است بدانید که سنسور چیست و چگونه کار می کند؟ سنسور در واقع دو فلز غیر هم جنس است که به روش های مختلفی به یکدیگر متصل می شوند. برای آن که بتوان از سنسور الکتریسیته تولید کرد، باید به محل اتصال گرما داد. در این صورت بعد از مدتی در دو سر فلز ها که آزاد هستند، الکتریسیته و ولتاژ تولید می شود که البته مقدار چندان زیادی نیست. در واقع بعد از اعمال حرارت در دو سر آزاد اختلاف پتانسیل ایجاد می شود.

این اختلاف پتانسیل تابعی از حرارت داده شده است به این شکل که هرچه دما و اختلاف آن بیشتر باشد، میزان اختلاف پتانسیل نیز بالاتر خواهد رفت. بنابراین می توان با توجه به میزان نیاز به ولتاژ دمای وارد شده را کنترل کرده تا بتوان الکتریسیته مورد نیاز خود را به اندازه دقیق به دست آوریم. فلزهای مورد استفاده در سنسور معمولا به دو دسته فلزهای قیمتی و فلزهای پایه تقسیم می شوند.

این مساله که در تجهیز کدام نوع فلز به کار رفته است تا حد زیادی بر قیمت سنسور pt1000 در بازار تاثیر می گذارد. قبل از خرید و پرداخت قیمت سنسور pt1000 بهتر است بدانید که معمولا هنگام استفاده از آن از یک دمای مرجع استفاده می شود. برای مثال یک سر آزاد فلز را در آب یخ قرار می دهند. برای مثال سنسور pt1000 در صفر درجه سانتی گراد 1000 اهم مقاومت دارد.

یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزایای استفاده از سنسور ها محدوده گسترده اندازه گیری آن ها است. بسیاری از سنسور ها می توانند به طور اسمی از منفی 180 درجه سانتی گراد تا مثبت 180 درجه سانتی گراد را اندازه گیری کنند. بدون شک گستردگی محدوده اندازه گیری دما بر قیمت سنسور pt1000 نیز موثر بوده و هرچه این محدوده وسیع تر باشد، قیمت سنسور pt1000 در بازار نیز بیشتر خواهد بود. اگر تنها قسمتی از از سنسور به وسیله جوشکاری برداشته شده و سنسور را در داخل خطوط لوله جاسازی کنند، این تجهیز به راحتی می تواند دمای سیال و جاری داخل لوله را اندازه گیری کند.

سنسور چیست و چگونه کار می کند؟

موارد استفاده از سنسور

قبل از آنکه اقدام به خرید و پرداخت قیمت سنسور pt1000 کنید، بهتر است بدانید که این تجهیز الکتریکی در چه مواردی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، یکی از کاربردهای این تجهیز در خطوط انتقال یک سیال است که با قرارگرفتن داخل آن به راحتی می تواند دمای مایع یا سیال داخل لوله را اندازه گیری کند.

در صنعت از سنسور ها در موارد گوناگونی مانند اندازه گیری دمای دودکش ها، اندازه گیری دمای کوره ها، قطع کردن گاز شومینه و اجاق گازها، اندازه گیری دمای سیستم های تولید کننده مواد مختلف مانند مواد دارویی، خوراکی و یا بهداشتی استفاده می شود. در صورتی که قصد خرید و پرداخت قیمت سنسور pt1000 برای کارهای صنعتی را دارید، بهتر است بدانید یکی از پر استفاده ترین و پرکاربردترین موارد استفاده از سنسور در صنعت در ساخت لوازم گازسوز است.

در واقع از این دستگاه جهت ایمن سازی تجهیزات و وسایل گاز سوز در زمان هایی که شعله گاز به دلایل مختلف خاموش می شود، استفاده می شود. در واقع سنسور در اثر انتشار گاز و حس کردن حرارت می تواند به عنوان قطع کننده گاز عمل کرده و از بروز مشکلات در اثر انتشار گاز در محیط جلوگیری کند.

موارد استفاده از سنسور

سنسور pt1000 چیست؟

قبل از آنکه از قیمت سنسور pt1000 در بازار اطلاع کسب کنید، بهتر است بدانید این تجهیز چیست و چه کاربردی دارد. در این تجهیز بر اساس رابطه بین مقاومت و دما، دماهای مختلف را اندازه گیری می کنند. در واقع در یک دمای معین مقاومت سنسور را اندازه گیری کرده و سپس در دماهای بالاتر با استفاده از نسبت های خاص و مشخصات فلز مورد استفاده دمای موجود را اندازه گیری می کنند.

سنسور pt1000 در انواع مختلفی مانند 2، 3، و 4 سیمه ساخته و در بازار موجود هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برای مثال سنسور pt1000 سه سیمه بیشترین استفاده را در صنعت دارد. سنسور 4 سیمه بیشتری دقت را در میان دیگر سنسور ها دارد اما هزینه استفاده و خرید آن بالا است. در صورتی که قصد خرید و پرداخت قیمت سنسور pt1000 را دارید، بهتر است با انواع آن و ویژگی های هرکدام بیشتر آشنا شده تا بتوانید تجهیز مناسبی برای خود انتخاب کنید.

عوامل موثر بر قیمت سنسور pt1000

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، سنسور pt1000 در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد که هر کدام از این مدل ها دارای قیمت سنسور pt1000 متفاوتی هستند. علاوه بر نوع و تعداد سیم های مورد استفاده، رنج دمایی قابل اندازه گیری و قابل استفاده نیز از دیگر فاکتورهای تعیین کننده در قیمت سنسور pt1000 می باشد. بسیاری از سنسور ها می توانند تا دمای 180 درجه سانتی گراد را نیز اندازه گیری کنند.

بدون شک هرچه محدوده دمایی گسترده تر باشد، قیمت سنسور pt1000 نیز بالاتر خواهد بود. مساله دیگر در تعیین قیمت سنسور pt1000 داشتن میزان پایداری تجهیز است و هرچه این پایداری بیشتر باشد قیمت دستگاه نیز بدون شک بیشتر خواهد بود. موضوع دیگر که بر قیمت سنسور pt1000 موثر است، میزان دقت اندازه گیری و تاخیر آن است. در تمامی مصارف ما به دنبال انتخاب سنسور هایی با دقت بالا و تاخیر عملکرد پایین هستیم و هرچه این دو فاکتور به میزان ایده آل خود نزدیک تر باشند، قیمت سنسور pt1000 نیز بالاتر خواهد بود.

این مطالب را هم دنبال کنید:

برای خرید سنسور pt1000 با شماره ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.