خرید ترموستات محیطی یا اتاقی

with بدون دیدگاه
برای خرید ترموستات محیطی یا اتاقی با شماره ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

خرید ترموستات محیطی یا اتاقی : ترموستات محیطی یا اتاقی در بسیاری از خانه ها وسیله رایجی است که به حفظ تعادل درجه حرارت خانه در تمام طول سال کمک می کند. در زمستان ترموستات محیطی یا اتاقی از گرم شدن بیش از حد اتاق جلوگیری می کند گاهی اوقات این نوع ترموستات را با عنوان ترموستات های roomstats نیز میشناسند. همچنین در ماه های فصل تابستان سیستم گرمایش تا زمانی که دمای خانه از یک حد مشخص از پیش تعیین شده پایین تر نرود گرما تولید نمی کند. این ترموستات ها در دو نوع با سیم و بی سیم ارائه میشوند.

خرید ترموستات محیطی یا اتاقی

چگونه ترموستات محیطی کار می کند ؟

 • یک ترموستات به طور معمول دارای یک واحد کنترل برای یک سیستم گرمایش مرکزی است. اما امروزه آنها میتوانند گرمایش الکتریکی مانند مادون قرمز را نیز کنترل کنند. روش کار به این صورت است که شما درجه حرارت مورد نظر خانه تان را از طریق یک شماره گیر یا نمایشگر دیجیتالی که روی ترموستات است انتخاب می کنید سپس ترموستات دمای محیط را کنترل میکند و به سیستم گرمایش مرکزی دستور می دهد که خاموش یا روشن شود.
 • اگر دمای هوا پایین تر از دمای انتخاب شده بر روی ترموستات باشد پیامی به سیستم گرمایش مرکزی برای روشن شدن و ارسال آب گرم به رادیاتور برای گرم کردن خانه خواهد داد و همچنین اگر دمای هوا بسیار بالاتر از مقدار مورد نظر انتخاب شده بر روی ترموستات باشد، ترموستات پیامی به سیستم گرمایش مرکزی برای خاموش کردن سیستم گرمایش مرکزی میفرستد که همین امر باعث خنک تر شدن هوای محیط خانه خواهد شد.
 • بنابراین توسط یک ترموستات اطمینان حاصل می شود که خانه در دمای معمولی مورد نظر شما باقی بماند و اتاق ها بیش از حد گرم نمی شود. ترموستات محیطی همچنین این اطمینان را نیز میدهد که دیگ گرمایش در خانه نگهداری میشود و همین امر باعث میشود در صورت حساب گاز شما صرفه جویی به عمل آید.
  ترموستات ها توانایی افزایش سرعت نرخ گرمایی را ندارند : یک تصور غلط برای خرید ترموستات محیطی این است که با روشن کردن این ترموستات اتاق سریع تر گرم میشود. نرخ گرم شدن اتاق بستگی به دیگ گرمایی، اندازه اتاق، اندازه رادیاتور و در نهایت میزان خوب بودن عایق بندی اتاق، دارد.
 • ترموستات ها وسیله های کوچک بسیار حساسی هستند. و باید در محل های مناسبی در خانه یا اتاق قرار گیرند. مثلا اگر این وسیله در محلی مانند راهرو قرار بگیرد همواره دمایی کمتر از دمای خانه را نشان خواهد داد و این موجب میشود که دیگ گرمایی یا بویلر بیشتر از حد معمول روشن شود که علاوه بر کم کردن عمر آن باعث میشود که گاز بیشتری نیز مصرف شود.

ترموستات ها فقط بخشی از کنترل گرمایی هستند

ترموستات محیطی یا ترموستات اتاقی فقط بخشی از کنترل گرمای خانگی را بر عهده دارد که معمولا شامل یه برنامه ی نوشته شده از قبل است که توسط آن این کار را انجام میدهد. این را باید به خاطر داشته باشید که نصب کردن ترموستات محیطی در نزدیکی یک رادیاتور کار درستی نیست زیرا آن ها با هم اختلال ایجاد میکنند و ترموستات در برآورده دمای محیط دچار اشتباه میشود.

مزایای خرید ترموستات محیطی

 • مزایای متعددی برای خرید ترموستات محیطی وجود دارد. از جمله ی آن میتوان به دقت بالای این ترموستات در اندازه گیری دمای محیط اشاره کرد همچنین میتوان برای خرید ترموستات محیط جداگانه ای برای اتاق خواب اقدام کرد و دمای جداگانه ای را برای آن تنظیم کرد و این ترموستات نیز از طریق ارسال سیگنال به واحد گرمایش موجب شود که اتاق خواب دمای متفاوتی از مکان های دیگر خانه داشته باشد.
 • مزیت خرید ترموستات محیطی صرفه جویی در مصرف انرژی است که باید به عنوان یک قاعده کلی بگوییم که هر درجه حرارتی که ترموستات کم میکند، ۳ درصد هزینه های انرژی را در یک دوره ۲۴ ساعته صرفه جویی می کند. به عبارت دیگر، اگر درجه حرارت را از ۷۰ تا ۶۱ درجه به مدت هشت ساعت در هر شب کاهش دهید، میتوانید حدود ۹ درصد هزینه های مصرف انرژی را صرفه جویی کنید.
 • از دیگر مزایای خرید ترموستات محیطی می توان به قابلیت تنظیم دما در ساعت مشخصی از روز اشاره کرد. برای مثال می توانید با خرید ترموستات محیطی دمای مد نظر خودتان را برای وقتی که از خواب بیدار میشوید یا به خواب میروید تنظیم کنید و از داشتن دمای دلخواه خودتان لذت ببرید.

انواع ترموستات محیطی

ترموستات ها هم از لحاظ عملکرد داخلی و هم از لحاظ تجهیزات استفاده شده در آن ها متفاوت هستند. ترموستات محیطی از لحاظ عملکردی به دو دسته ی ترموستات محیطی الکترونیکی و الکترومکانیکی تقسیم میشوند.

همه ی انواع ترموستات های محیطی الکترونیکی و الکترومکانیکی با انواع سوخت ها و سیستم های گرمایش هیدرولیکی و همچنین سیستم های تهویه مطبوع و همچنین هم برای سیستم های گرمایش و هم برای سیستم های سرمایش یا برای هر دوی آن ها میتوان از ترموستات های محیطی استفاده کرد. در حالت کلی ترموستات محیطی الکترونیکی کنترل بیشتری نسبت به نمونه ی الکترومکانیکی آن بر روی دما دارد و سنسور های الکترونیکی ترموستات پاسخگویی بیشتری نسبت به تغییرات دمایی دارند.

سادگی و خوانا بودن دو نکته ی مهم در انتخاب ترموستات محیطی هستند که باید به آن توجه کنید.

برخی نکاتی که برای خرید ترموستات محیطی باید مد نظر نظر قرار دهید

برخی نکاتی که برای خرید ترموستات محیطی باید مد نظر نظر قرار دهید

 1. اولین نکته این است که ترموستات محیطی برای سیستم گرمایشی مانند رئیس عمل خواهد کرد. زیرا ترموستات دستور میدهد که سیستم گرمایش مرکزی په زمانی خاموش و په زمانی روشن شود.
 2. اگر قصد خرید ترموستات محیط دارید باید اندازه ی رادیاتور های خانه را درست انتخاب کرده باشید تا بتوانید خانه را با دمای مورد نظر خودتان گرم کنید. برای مثال باید در حمام رادیاتور مناسبی داشته باشید تا دمای حمام به ۲۴ درجه سانتیگراد برسد.
 3. اگر محیط خانه ی شما سرد شده است و دمای خانه پایین آمده است باز کردن کامل شیر سیستم به گرم شدن خانه ی شما کمک نخواهد کرد. در حقیقت تا زمانی که دمای آب به گرمای مورد نظر نرسیده باشد و دمای خانه به مقدار مطلوب نرسیده باشد، شیر دریچه به طور کامل باز خواهد بود با اینکه شما خودتان این اتفاق را نمیتوانید ببینید و در زمانی که دما به حد مشخص رسید این شیر بسته خواهد شد.

اگر میخواهید در رابطه با ترموستات محیط بیشتر اطلاعات کسب کنید این مطالب را هم دنبال کنید :

خرید ترموستات محیط

برای خرید ترموستات محیطی یا اتاقی با شماره ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.