با خرید ترموستات المنت، مصرف انرژی را کاهش دهید

with بدون دیدگاه
برای خرید ترموستات المنت با شماره 02133114052 و یا ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

امروزه مصرف کاهش انرژی، یکی از مسائل مهم در منازل مسکونی، تجاری و به طور کلی محیط های بسته قلمداد می شود. چرا که کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه ها را به دنبال دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری وسایلی پا به عرصه ظهور گذاشته اند که این وظیفه را به خوبی برای ما انجام خواهند داد. یکی از این وسایل تحت عنوان ترموستات المنت شناخته می شود. اما کارکرد ترموستات المنت به چه صورتی است؟ چگونه خرید ترموستات المنت به ما در کاهش مصرف انرژی کمک می کند؟

کاربرد ترموستات المنت

همانطور که میدانید آسایش تمامی خانواده ها در گرو وسایل سرمایشی و گرمایشی موجود در خانه ها، ادارات و به طور کلی تمامی محیط های بسته است. اگر این سیستم ها به طور یکپارچه و پیوسته به فعالیت به منظور خنک سازی و یا گرمایش محیط بپردازند، مصرف انرژی به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. اینگونه فعالیت های وسایل سرمایشی و گرمایشی، همچنین باعث از بین رفتن سطح آسایش انسان ها می شود.

به همین دلیل وجود وسیله ای که بتواند، دمای محیط را اندازه گیری کند، لازم و ضروری احساس می شود. ترموستات المنت یکی از تجهیزات الکتریکی است، که به راحتی دمای محیط را اندازه گیری می کند. این وسیله به گونه ای طراحی شده است که به سادگی به وسایل گرمایشی و سرمایشی، کوپل شود. روند کاری این دستگاه در فصل تابستان به گونه ای است که اگر دمای محیط از دمای آسایش انسان بالاتر رود، به وسایل سرمایشی هوشمند فرمان کارکرد بیشتر می دهد و اگر دما به حد آسایش انسان رسید، به موتور دستور کاهش کارکرد داده خواهد شد.

این روند باعث میشود که میزان فعالیت موتور الکتریکی و در نتیجه میزان مصرف انرژی کاهش پیدا کند. همچنین این ترموستات شما قادر خواهید بود طول عمر وسایل گرمایشی و سرمایشی خود را بهبود بخشیده و از هزینه های اضافی ناشی از تعمیرات تا حد زیادی جلوگیری کنید. به همین دلیل امروزه خرید ترموستات المنت در بازار، به دلیل وجود این قابلیت شگفت انگیز افزایش یافته است. اما ترموستات المنت چه ویژگی هایی دارد.

کاربرد ترموستات المنت

ویژگی های به خصوص ترموستات المنت

از آنجایی که ترموستات المنت بیشتر در معرض دید انسان قرار دارد، باید زیبایی ظاهری بسیار زیادی داشته باشد. نحوه طراحی بدنه ، سیم کشی بسیار منظم و همچنین محل قرارگیری مناسب سوکت های مورد نیاز موجب شده تا خرید ترموستات المنت به منظور استفاده در هتل ها افزایش پیدا کند. اما ویژگی های ترموستات المنت، تنها به زیبایی ظاهری محدود نمیشود. به کمک ترموستات المنت، افراد قادر خواهند بود دمای محیط خود را مطابق با دمای مورد نظر خود تعیین کنند.

همانطور که گفته شد این ترموستات با سنجش وضعیت دمایی اتاق قادر است بر نحوه عملکرد وسایل گرمایشی و سرمایشی اثر کرده و فضای دلچسب را برای شما به وجود آورد. اما از دیگر ویژگی های ترموستات المنت آن است که به راحتی قابلیت برنامه ریزی دارد. به گونه ای اگر شما بخواهید دمای اتاق یا محیط خانه و اداره شما در هنگام خواب کمی کاهش یا افزایش پیدا کند، با تغییر در کدهای اجرایی سیستم فرمان به کار رفته در این ترموستات، به راحتی قادر خواهید بود فضایی دل انگیز را برای خود ایجاد کنید.

در واقع با تنظیم میزان دمای مورد نیاز خود، ترموستات المنت بازه ی دمایی ۳ تا ۵ درجه تغییر را در نظر می گیرد، به این صورت که اگر دما ۳ تا ۵ درجه بیشتر و یا کمتر از دمای تعیین شده توسط کاربر باشد، به سیستم های گرمایشی یا سرمایشی فرمان کارکرد بیشتر را ارسال می کند تا دمای محیط به دمای ایده آل شما برسد. همچنین این ترموستات قادر است دمای محیط را با دو شاخص درجه سانتیگراد و فارنهایت مورد بررسی قرار دهد.

از دیگر ویژگی های این ترموستات می توان گفت طول عمر بسیار بالایی داشته و نیاز به تعمیرات در هنگام استفاده از آن احساس نمی شود. البته این ترموستات به سیستمی مجهز است که در صورت بروز هرگونه ایراد و مشکل در عملکرد خود، علامت هشدار نشان خواهد داد.

ویژگی های به خصوص ترموستات المنت

مشخصات فنی ترموستات المنت

همانطور که گفته شد ترموستات المنت وظیفه تعیین دمای محیط را برعهده دارد. بازه دمایی که این ترموستات قادر است اندازه گیری کند، از ۱ تا ۳۷ درجه سانتیگراد و یا ۳۳ تا ۹۹ درجه فارنهایت است. اما دمای کارکرد آن به چه صورتی است؟

ترموستات المنت، قادر است در محیطی با بازه دمایی ۵ تا ۴۰ درجه سانتیگراد و یا ۴۱ تا ۱۴۹ درجه فارنهایت و تا ۹۹ درصد وجود رطوبت نسبی و نم در هوا به فعالیت خود به بهترین شکل ادامه دهد. ترموستات المنت دارای صفحه نمایش منحصر به فردی است که قادر است میزان مصرف انرژی را در یک هفته گذشته برای شما به معرض نمایش درآورد. همچنین در این صفحه نمایش، نمایش ساعت و نور پس زمینه مناسبی تعبیه شده تا بالاترین کیفیت را به شما عرضه کند.

اما نحوه کارکرد ترموستات المنت به چه صورتی است؟ این ترموستات به وسیله حسگرهای حرارتی خود دمای محیط را اندازه گیری می کند، سپس فرمان ارسالی از حسگرها را از طریق جریان الکتریکی به رله ها منتقل می کند و به این ترتیب باعث قطع و وصل جریان برق وسایل گرمایشی و سرمایشی می شود.

نحوه خرید ترموستات المنت

اگر می خواهید سیستم خانه و یا محیط مورد نظر خود را به صورت هوشمند کنترل کنید، نیاز یک ترموستات مناسب دارید. اما نحوه انتخاب این ترموستات به چه صورتی باید باشد؟ برای انتخاب ترموستات مناسب، ابتدا باید محیط مورد نظر خود را تعیین کنید. به طور مثال اگر محیط مورد نظر شما سردخانه مواد غذایی است، باید رنج تعیین دمای سرد خانه از کمتر از صفر درجه سانتیگراد شروع شود.

همچنین نوع فصل مورد نظر خود تعیین کنید. چرا که ترموستات هایی هستند که تنها در فصل سرما و یا در فصل گرما کارایی دارند و یا اینکه برخی از ترموستات ها در هر دو فصل از خود کارآیی نشان میدهند، پس پارامتر مهم دیگر در هنگام انتخاب ترموستات المنت، تعیین فصل مورد نظر است. بنابراین می توان گفت ترموستات المنت به دو دسته، ترموستات برودتی و ترموستات حرارتی تقسیم بندی می شود.

در رابطه با المنت ها این مطالب را هم مطالعه بفرمائید :

خرید المنت مخزن

خرید المنت سه فاز

خرید المنت sic

منبع مورد استفاده:

Elements Thermostat

Element

 

برای خرید ترموستات المنت با شماره 02133114052 و یا ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.