قیمت سنسور RTD

with بدون دیدگاه
چهت استعلام قیمت های سنسور RTD با شماره ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

قیمت ترموکوپل pt100 سیمی

قیمت ترموکوپل pt100 سیمی از ۹۰ هزار تومان میباشد. مدل های چینی از ۱۲۵ هزار تومان تا ۱۸۰ هزار تومان میباشد ترموکوپل جومو از ۲۷۵ هزار تومان میباشد. ترموکوپل ویکا از ۳۵۰ هزار تومان میباشد

قیمت ترموکوپل های کلگی دار

ترموکوپل کلگی دار درجه ۲ چینی ۱۴۵ هزار تومان تا ۱۹۰ هزار تومان ترموکوپل کلگی دار جومو از ۳۷۰ هزار تومان ترموکوپل کلگی دار ویکا از ۵۳۳ هزار تومان

قیمت سنسور pt1000 سیمی

قیمت سنسور pt1000 سیمی از ۱۰۸ هزار تومان میباشد. مدل های چینی از ۱۵۰ هزار تومان تا ۲۱۶ هزار تومان میباشد ترموکوپل جومو از ۳۳۰ هزار تومان میباشد. ترموکوپل ویکا از ۴۲۰ هزار تومان میباشد

قیمت سنسور pt1000 کلگی دار

ترموکوپل کلگی دار درجه ۲ چینی ۱۷۴ هزار تومان تا ۲۲۸ هزار تومان ترموکوپل کلگی دار جومو از ۴۴۴ هزار تومان ترموکوپل کلگی دار ویکا از ۶۴۰ هزار تومان

سنسور RTD یکی از پرکاربردترین سنسورهای موجود در بازار است که در موارد مختلفی از جمله صنعت و تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت سنسور RTD در بازار با توجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارد متفاوت است و شما با توجه به نیاز خود می توانید اقدام به انتخاب و پرداخت قیمت سنسور RTD کنید. قبل از آنکه راجع به قیمت سنسور RTD صحبت کنیم، بهتر است با این سنسور و عملکرد آن بیشتر آشنا شده تا بتوانید انتخابی مناسب و ایده آل داشته باشید.

قیمت سنسور RTD

سنسور RTD چیست؟

قبل از آنکه راجع به قیمت سنسور RTD بدانید بهتر است با این تجهیز بیشتر آشنا شوید. سنسور RTD یک سنسور حساس به دما است که مقاومت آن با توجه به تغییرات دمایی تغییر می کند. با استفاده از این تغییرات خود به خودی مقاومت می توانیم در تجهیزات مختلفی در صنعت را به راحتی کنترل کرده و از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری کنیم. این نوع از سنسورها سال ها است که در آزمایشگاه ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و از دقت و سرعت عمل مناسبی برخوردار است. بدون شک هرچه دقت و سرعت سنسور بالاتر باشد، قیمت سنسور RTD در بازار نیز بیشتر خواهد بود.

ساختار سنسور RTD چیست؟

  • مساله دیگری که قبل از پرداخت قیمت سنسور RTD بهتر است با آن آشنا شوید، ساختار این نوع از سنسورهای حرارتی است. اغلب این نوع از سنسورها از یک سیم که تشکیل شده اند که به دور یک هسته سرامیکی یا شیشه ای پیچیده شده اند. این سنسور در حالت معمولی شکننده است و استفاده از آن می تواند باعث ایجاد زیان شود. به همین دلیل آن را درون یک غلاف محافظ از جنس های مختلف قرار می دهند تا استحکام سنسور نیز برای استفاده های مختلف بالا رود.
  • یکی از مهم ترین ویژگی های سنسور RTD آن است که باید از مواد کاملا خالص که مقاومت آن ها در دماهای مختلف کاملا مشخص و تعیین شده است استفاده شود. در نتیجه تغییر میزان مقاومت دارای یک روند مشخص و قابل تخمین است که همواره می توان به کمک آن دمای محیط را سنجید. قبل از انتخاب و پرداخت قیمت سنسور RTD به این مساله توجه کافی نشان دهید که جنس سیم مورد استفاده در سنسور می تواند متفاوت باشد و بهتر است شما با توجه به نیاز و کاربرد خود آن را انتخاب کنید.
  • در واقع باید به این مساله توجه ویژه نشان دهید که سیمی که انتخاب می کنید، برای شرایط محیطی و بازه دمایی مورد نظرتان سازگاری داشته باشد. هنگام انتخاب سیم و جنس آن مهم ترین مساله ای که باید به آن توجه نشان دهید، رنج دمایی قابل تحمل سیم است. البته عوامل مختلف دیگری مانند خواص فیزیکی از جمله میزان سازگاری با محیط، نرخ سایش و فرسایش، میزان واکنش پذیری، فروتنی در زیر آب و غیره را نیز در نظر بگیرید.
  • قبل از پرداخت قیمت سنسور RTD به این نکته توجه کنید که معمولا سه ساختار متداول و مرسوم در ساخت این نوع از سنسورها مورد استفاده قرار می گیرد. میله هایی که از PVC برای عایق آن ها استفاده شده و می توانند محدوده دمایی ۴۰ تا ۱۰۵ درجه سانتی گراد را اندازه گیری کنند. میله هایی که عایق آن ها از نوع PFA بوده و در محدوده دمایی ۲۶۰ تا ۲۶۷ درجه سانتی گراد قابلیت استفاده دارند. میله های نوع سوم که از فایبر گلاس برای عایق بندی استفاده کرده و رنج دمایی بسیار بالایی مانند منفی ۷۳ تا ۴۸۰ درجه سانتی گراد را دارند.
  • نکته مهم هنگام انتخاب و پرداخت قیمت سنسور RTD آن است که شما از سنسور در چه بازه زمانی می خواهید استفاده کنید. ابتدا هدف خود را از خرید بررسی و تعیین کرده و سپس اقدام به پرداخت قیمت سنسور RTD کنید.
ساختار سنسور RTD چیست؟

استانداردهای سنسور RTD

  1. مساله بسیار مهم دیگر که قبل از اطلاع از قیمت سنسور RTD باید بدانید، استانداردهای مختلفی است که برای این نوع از سنسور تعریف می شود. در واقع بدون شک زمانی که شما قصد خرید این نوع از سنسور دمایی را دارید با گزینه های مختلف استاندارد سنسور مواجه خواهید شد که در صورتی که اطلاعی راجع به آن نداشته باشید احتمالا نمی توانید خرید مناسبی را انجام دهید. برای سنسورهای دمای RTD دو نوع استاندارد وجود دارد.
  2. استاندار اروپایی و استاندارد آمریکایی که هر کدام ویژگی ها و نحوه خواندن خاص خود را دارند. در استاندارد اروپایی که متداول ترین نوع استاندارد سنسور TRD است و در بسیاری از صنایع مختلف داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد، سنسور باید در صفر درجه سانتی گراد مقاومتی برابر ۱۰۰ اهم داشته باشد. در واقع با داشتن یک جنس خالص از ماده و دانستن مقاومت ویژه آن، سطح مقطع و طول سنسور را به گونه ای تغییر می دهند که در دمای صفر درجه مقدار مقاومت صد اهم باشد.
  3. با دانستن نسبت تغییر مقاومت بر حسب دما به راحتی می توان در هر لحظه با اندازه گیری مقاومت مقدار دما را نیز به دست آورد. در واقع گاهی قصد اندازه گیری دماها مواد سیالی را داریم که قرار دادن هرگونه دما سنجی داخل آن ها باعث خراب شدن تجهیز شده و دما را نیز به درستی اندازه گیری نمی کند. اما سنسور RTD می تواند به خوبی و با دقت بالا دماهای کاری مورد نظر را اندازه گیری کرده و نقش بسیار مهمی در صنعت ایفا کند.
  4. مقاومت سنسور در برابر حرارت بر اساس ترکیب ضریب دمایی و تولورانس مقاومتی است. هرچه میزان تولورانس بیشتر باشد، سنسور از حالت ایده آل و منحنی تخمین زده خود بیشتر منحرف می شود. این مقدار در سنسورهای مختلف و دماهای مختلف متفاوت است. حتما هنگام خرید و پرداخت قیمت سنسور RTD به میزان تولورانس آن توجه کنید.
  5. انتخاب این میزان ارتباط مستقیم با میزان حساسیت و دقت کار دارد. در صورتی که دقت اندازه گیری دما برای شما بسیار مهم و در حد دهم سانتی گراد است، حتما از سنسورهایی با تولورانس پایین استفاده کنید اما در صورتی که دقت شما مثلا ده سانتی گراد است تولورانس های بالاتر نیز می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند.

اگر قصد خرید سنسور rtd را دارید این مطالب را از دست ندهید :

برای خرید سنسور RTD با شماره ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.