راهنمایی خرید ترموکوپل تیپ s

with بدون دیدگاه
برای خرید ترموکوپل تیپ s با شماره ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ و یا ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

یک ترموکوپل یک سنسور دما است که برای سنجش درجه حرارت در تولید، ماشینکاری و کاربرد علمی، و همچنین لوازم خانگی روزمره استفاده می شود. خرید ترموکوپل تیپ s می تواند برای سطوح، مثل فولاد یا سایر فلزات یا آلیاژهای فلزی مفید باشد، برای ماشینکاری مناسب است، برای اندازه گیری ظرف یا مکان بسیار گرم و برای خنک سازی نیاز است.

از آنجایی که ترکیبات مختلف فلزات دمای مختلفی تولید می کنند و این فلزات مختلف دارای دوام و قدرت متفاوت هستند، محققان ترکیبی استاندارد را برای بهره برداری از حداکثر پتانسیل نتیجه در مجموعه ای از ترکیبات استاندارد تولید کرده اند.

ترموکوپل نوع s یا تیپ s

ترموکوپل نوع s یا تیپ s

جزئیات و خرید ترموکوپل تیپ s : ترموکوپل نوع S با استفاده از یک سیم از ۹۰٪ پلاتین و ۱۰٪ رادیوم (سیم مثبت و یا +) و سیم دوم ۱۰۰٪ پلاتین ساخته می شود
(سیم منفی یا "-"). مانند نوع R، ترموکوپل نوع S تا ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد استفاده می شود. به ویژه، نوع S به عنوان استاندارد کالیبراسیون برای نقطه ذوب طلا (۱۰۶۴٫۴۳ درجه سانتیگراد) استفاده می شود.
ترموکوپل نوع S در کاربردهای با درجه حرارت بالا استفاده می شود. این معمولا در صنایع BioTech و Pharmaceutical یافت می شود. به دلیل دقت بالا و ثبات آن گاهی اوقات در کاربردهای دمای پایین استفاده می شود. نوع S اغلب با لوله محافظ سرامیکی مورد استفاده قرار می گیرد. خرید ترموکوپل تیپ s بسته به نیاز شما میتواند به شدت با کیفیت و پرکاربرد باشد.

راهنمای خرید ترموکوپل نوع s

فراموش نکنید که معمولا ترکیب نوع آلیاژ S: پلاتین / پلاتین (۱۰٪ رادیوم)  میباشد . خرید ترموکوپل تیپ s که ارائه شده در مقطع سیم نیم و ۳۵ صدم میلیمتر میباشد بسیار پرکاربرد و مفید است . برای غلاف این ترموکوپلها میتوان از سرامیک های آلسینیت و یا پیتوگراس با توجه به رنج دمائی مورد نظر استفاده نمود . با توجه به تحمل دمائی بالای این نوع ترموکوپل ها معمولا در کوره های و دماهای بالا از آن استفاده میگردد. در صورتی فاصله ترموکوپل از محل مانیتورینگ و رکوردر ها زیاد باشد بایستی از ترانسمیتر دمای متناسب استفاده کرد .جهت سفارش ترموکوپل بایستی علاوه بر مشخص کردن رنج ، نحوه اتصال و طول آن باید قطر سرامیک و همچنین نوع هد یا کلگی آن را مشخص نمود . توجه فرمائید برای نصب میتوان از کانکشنهای فلنجی و یا دنده ای برای اتصال ترموکوپل به ترمول و یا محل نصب استفاده کرد

خطا و تلورانس در ترموکوپل تیپ S چقدر است ؟

در زمان انتخاب ترموکوپل باید به این نکته توجه داشت که هر ترموکوپلی با توجه به آلیاژ بکار رفته در آن و خطی سازی صورت گرفته برای آن می‌تواند باعث ایجاد خطا شود. ترموکوپل تیپ s، میتواند برای شما تاثیرگذار باشد بدلیل آلیاژ مناسب بکار رفته در آن دقت بالایی به نسبت دیگر ترموکوپل‌ها دارد و برای مکان‌هایی که احتیاج به دقت بالا دارد، بهتر است که از این نوع ترموکوپل استفاده شود.بطورکلی این محصول خطایی در حدود ۱ الی ۲ درجه دارد و خطای آن را می‌توان با ۰٫۲۵ درصد تخمین زد.

چگونه دما را با ترموکوپل نوع S و ترموکوپل نوع R اندازه‌گیری کنیم ؟

این محصول می‌تواند دما و حرارت را بوسیله یک ولت‌متر ساده اندازه‌گیری کند. بدین منظور، ولتاژ خروجی بدست آمده را باید به دمای نظیر آن تبدیل کرد.برای داده‌برداری می‌توان ترموکوپل نوع s را به یک داده‌بردار متصل کرد و داده‌ها را درون یک سیستم ذخیره نمود که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید قسمت داده‌برداری را مطالعه کنید.برای این منظور یک نرم‌افزار داده برداری مناسب برای انواع ترموکوپل‌ها توسعه داده وجود دارد که می‌توان داده‌ها را در یک کامپیوتر ذخیره نمود و نتایج را برای استفاده استخراج کرد.همچنین، ادواتی برای اندازه‌گیری دما موجود است که امکان داده‌برداری لحظه‌ای در آن وجود دارد که بصورت خیلی ساده می‌توان ترموکوپل را به آن متصل کرد و دما را با آن اندازه‌گیری نمود.باید به این نکته توجه داشت که وسایل اندازه‌گیری برای هر ترموکوپل بدلیل نمودارهای متفاوت آنها یکسان نبوده و در باید وسایل مربوط به همان نوع ترموکوپل خریداری کرد.

نوع ترموکوپل نوع S و نوع R کاملا واضح است. آنها هر دو برای کاربردهای درجه حرارت بالا توصیه می شوند و باید با یک لوله محافظ غیر فلزی و مقره های سرامیکی محافظت بشوند. همچنان ادامه مصرف دمای بالا سبب رشد دانه می شود که می تواند منجر به شکست مکانیکی شود.کالیبراسیون منفی می تواند ناشی از انتشار ردیوم به پائین خالص و همچنین از تجزیه ردیوم باشد. نوع R thermocouple در صنعت استفاده می شود در حالی که خرید ترموکوپل تیپ s در آزمایشگاه استفاده می شود.

دسته بندی ترموکوپل ها

چهار طبقه بندی مختلف از ترموکوپل وجود دارد که بیشتر با عنوان سرآمد شناخته می شوند.. کلاس ۱ شامل "استاندارد" یا فلزات معمولی است، در حالی که کلاس پوسته بالایی ۲ تمام ترکیبات پلاتین را نشان می دهد. کلاس ۳ متشکل از فلزات مقاوم است و کلاس ۴ در طبیعت بسیار خاص است.

محدوده دما ترموکوپل ها

ترموکوپل ها اندازه گیری را در محدوده دما وسیعی انجام می دهند - از ۲۰۰ تا ۲۶۰۰ درجه سانتیگراد. این اجازه می دهد تا ترموکوپل ها در شرایط مختلف در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. محدوده دمای وسیع آنها همچنین اجازه می دهد تا آنها را در دماهای بالا که در آن اکثر دما سنج ها کار نمی کنند مورد استفاده قرار گیرند.

تماس مستقیم

یکی دیگر از مزایای ترموکوپل ها این است که آنها توانایی تماس مستقیم با مواد مورد نظر خود را دارند. از آنجایی که آنها برای سنجش درجه حرارت از مقادیر ولتاژ استفاده می کنند، تنها ضرورت ترموکوپل ها در هنگام تماس مستقیم با ماده اندازه گیری شده، اطمینان از اینکه ترموکوپل با پایه ایمن کار خود را انجام میدهد است.

در رابطه با ترموکوپل ها این مطالب را هم مطالعه بفرمائید :

قیمت ترموکوپل pt100 چقدر است

برای خرید ترموکوپل به چه اطلاعاتی نیاز دارم

معرفی برخی ترموکوپل ها

قیمت سنسوز پی تی ۱۰۰۰

منبع مورد استفاده:

به زودی اضافه خواهد شد.

برای خرید ترموکوپل تیپ s با شماره ۰۲۱۳۳۱۱۴۰۵۲ و یا ۰۹۱۲۶۷۲۱۳۶۷ تماس حاصل فرمایید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.